ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان «ماجرای چراغ قرمز» کتاب شد

پیشخوان/ «ماجرای چراغ قرمز» کتاب شد

فارس/ چاپ نخست کتاب داستانی «ماجرای چراغ قرمز» تألیف سید هاشم حسینی و تصویرگری سمیه علیپور از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.

کتاب «ماجراهای چراغ قرمز» روایتگر داستان دختری کوچک به نام ندا است که به دلیل فقر مجبور است به تکدی‌گری بپردازد. ندا خیلی دلش می‌خواست که به مدرسه برود. دوست داشت کیفش را کولش بیندازد و تا مدرسه بدود اما شرایط زندگی به او چنین اجازه‌ای نمی‌داد تا اینکه در یک روز پاییزی اتفاقی تازه مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد.

در بخشی از این داستان آمده است: «آقا نادر هر روز صبح ندا و سعید را پایین چهارراه بزرگ، توی یک کوچه خلوت پیاده می‌کرد و می‌رفت. مادرشان همیشه توصیه می‌کرد که ندا مراقب سعید باشد و لقمه نان و پنیری را که برایشان می‌گذاشت، بخورند. ندا پایین چهارراه می‌ایستاد. پلیس‌ها آنجا نمی‌آمدند. چراغ که سبز می‌شد ندا می‌رفت بالای جدول می‌ایستاد تا ماشین‌ها رد شوند. در آن دقایق، بیشتر حواسش پیش بچه‌هایی بود که به مدرسه می‌رفتند. یک بار که چراغ قرمز شد، ندا رفت بین ماشین‌ها. همان ردیف اول نگاهش افتاد به یک پراید نقره‌ای رنگ. یک دختر و پسر دانش آموز، روی صندلی عقب آن نشسته بودند. او که کنار ماشینشان ایستاد، راست نشستند و زل زدند به صورت چرک و رخت و لباسش. خیلی از بچه‌ها یا بزرگترها با تعجب نگاهش می‌کردند ولی نگاه آن دو فرق داشت و از همین جا ماجرای هیجان انگیز چراغ قرمز شروع می‌شود.»

در این کتاب نویسنده با زبانی ساده گوشه‌ای از معضلات اجتماعی جامعه را به تصویر کشیده و زندگی را از منظر کودکان کار بیان می‌کند. کودکانی که برای گذران زندگی خود مجبور هستند هر روز در خیابان‌ها پرسه زده و از مردم طلب پول نمایند. یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب تصاویر آن است که تناسب و فضای هماهنگی را با خود داستان دارد و خوانندگان را به درک بهتر داستان هدایت می‌کند.

چاپ نخست کتاب «ماجرای چراغ قرمز» در 84 صفحه مصور در شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت 5500 تومان از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به ادبیات داستانی قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده