ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بدفهمی مسائل فقهی از موانع پیشبرد حقوق زنان است

 بدفهمی مسائل فقهی از موانع پیشبرد حقوق زنان است

فارس/ رئیس بنیاد فرهنگی اجتماعی زنان با بیان اینکه زنان مسلمان انقلابی ایران هرگز از سیاست‌های دیکته شده غرب پیروی نخواهند کرد، گفت: بد فهمی مسائل فقهی از موانع پیشبرد حقوق زنان است.
بد فهمی مسائل فقهی از موانع پیشبرد حقوق زنان است.زهرا عباسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس در مورد اصلاح قانون خروج زنان از کشور با اجازه همسر، گفت: اعتراض به قانون خروج زنان از کشور با اجازه همسر، ادامه استراتژی اصلاحات با الگوگیری از غرب است و دستاورد آن استفاده ابزاری از زنان برای پیشبرد اهداف سیاسی در داخل و خارج است.وی ادامه داد: به بیان دیگر ساده اندیشی و بدفهمی مسائل فقهی و حقوقی از موانع پیشبرد حقوق زنان است و بنابراین باید از نظرات تخصصی فقها و مراجع بهره برد. وی اظهار داشت: زنان مسلمان انقلابی ایران هرگز از سیاست‌های دیکته شده غرب پیروی نخواهند کرد.به گزارش فارس، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اظهاراتی بر لزوم اصلاح ماده 15 قانون گذرنامه مبنی بر خروج زنان از کشور بدون اجازه همسر تأکید کرده بود.وی گفته بود: بنده مطرح کردم که شاید بتوان برای خانمی که می‌خواهد برای شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی یا علمی و ورزشی به خارج از کشور سفر کند تبصره‌هایی به این قانون اضافه کنیم و منظور بنده این نبود که تمام زنان بتوانند بدون اجازه همسران‌شان از کشور خارج شوند.معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، افزود: هم‌اکنون در تعامل با مراجع عظام هستیم تا با هم‌اندیشی حوزه‌های علمیه بتوانیم این موضوع را پیش ببریم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X