ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اسماعیل امینی، نویسنده: میزان فروش یک فیلم، نمی‌تواند معیاری برای خوب بودن آن باشد

اسماعیل امینی، نویسنده: میزان فروش یک فیلم، نمی‌تواند معیاری برای خوب بودن آن باشد

باشگاه خبرنگاران/ حوزه هنری می‌تواند در ساخت فیلم کمدی وارد شود و در این زمینه الگوسازی کند.
اسماعیل امینی، نویسنده و طنزپرداز، درباره واکاوی این که چه می‌شود فیلمهایی با شوخی‌های مبتذل در سینما به نمایش در می‌آید، بیان کرد: اگر برای کسی که کار هنری می‌کند، فقط برگشت سرمایه و جلب مخاطب مهم باشد، به هر چیزی تن میدهد و هر کاری را انجام میدهد. همانطور که مرسوم است در کشورهای غربی برای فروش کالا به هر چیزی متوسل میشوند چون هدف تنها فروش اجناس است و ارزشهای انسانی اهمیتی ندارد.
امینی در پاسخ به این که کمدی داریم که بدون وارد شدن به سطوح ابتذال، جذاب هم باشد، گفت: کاملا چنین چیزی ممکن است، به شرط این که جذابیتهایی که در حوزه های دیگر وجود دارد را بتوان به تصویر کشید و دست هنرمند برای به تصویر کشیدن جذابیتهایی که در موضوعات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... هست، بسته نباشد.
نویسنده کتابهایی چون «نشر اکاذیب»، «بوستان شهری» با اشاره به این که کار طنز این است که ناهنجاریها و تضادها را نشان دهد، اظهار داشت: متاسفانه در حوزه مسائل اجتماعی آنقدر خطوط قرمز وجود دارد که اشخاص از نزدیک شدن به آنها میترسند و نتیجه این میشود که به نمایش ابتذال رو بیاورند. این مقدار حساسیت نسبت به مسائل اجتماعی موجب میشود جای پرداختن به آنها را مسائل مبتذل و لودگی بگیرد.
این شاعر و نویسنده با اشاره به آمار بالای فروش فیلمهای طنز نیز گفت: انسان در هر شرایطی به انبساط خاطر و تفریح و شادی دارد و با توجه به این موضوع است که فیلمهایی با مضمون طنز با استقبال زیادی مواجه میشوند. اما در عین حال باید این را هم اشاره کرد که میزان فروش یک فیلم نمیتواند معیاری برای خوب بودن آن باشد. متاسفانه صنعت سینمای ما ناقص است و نظام ارزیابی و نقد فیلم به طور منسجم نداریم و این میشود که فیلمی به صورت تصادفی پرفروش میشود یا در گیشه شکست میخورد.
وی همچنین با بیان این که حوزه هنری میتواند در عرصه ساخت فیلم کمدی الگوسازی کند، افزود: تنها تشکل منسجم طنزپردازان، دفتر طنز حوزه هنری است بنابراین از این تشکل میتوان برای ساخت برنامه های تلویزیونی و فیلمهای سینمایی استفاده کرد.
اسماعیل امینی توضیح داد: حوزه هنری هم امکانات، هم هنرمندانی را دارد که بتواند به عرصه ساخت فیلم طنز وارد شود. از اینها مهمتر این که حوزه هنری در بین مردم مقبولیت دارد و خانواده ها از جنس محصولی که این نهاد عرضه میکند اطمینان خاطر دارند بنابراین با اطمینان میتوانند به تماشای فیلم کمدی که محصول حوزه هنری باشد بنشینند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده