ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوباما راهی عربستان سعودی شد

اوباما راهی عربستان سعودی شد

ایرنا/ باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای دیداری رسمی ازعربستان سعودی، راهی این کشور شد.

به گزارش ایرنا به نقل ازخبرگزاری فرانسه، باراک اوباما روزسه شنبه، آمریکا را به مقصد عربستان سعودی ترک کرد.
وی درسفری که شش روزبه طول خواهد انجامید همچنین ازانگلیس وآلمان نیز دیدن خواهد کرد.
اوباما را دراین سفر، «جاش ارنست» سخنگو و«سوزان رایس» مشاورامنیت ملی وی همراهی می کنند.
براساس اعلام رسانه های خبری، باراک اوباما قراراست این هفته با سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس درریاض درخصوص تحولات منطقه گفت وگو کند.
دیدار اوباما ازعربستان درحالی انجام می شود که مقام های ارشد دولت آمریکا، روابط عربستان و آمریکا را پیچیده و دشوار توصیف کرده اند.
این سفر چهارمین دیدار اوباما ازعربستان است وگفته می شود درآن روابط دوجانبه وبرخی مسائل ازجمله موضوع مداخله عربستان درجنگ یمن بررسی خواهد شد.
ازسوی دیگر همزمان با سفر«بارک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا به عربستان، مساله نقش احتمالی عربستان درحمایت ازهواپیما ربایان مسوول حملات تروریستی 11 سپتامبر درآمریکا بار دیگر مطرح شده است.
28 صفحه ازگزارش 838 صفحه ای کنگره درباره وخیم ترین حمله تروریست درخاک آمریکا، تاکنون به صورت اسنادی محرمانه نگهداری وجزو اسناد طبقه بندی محسوب می شود.
براساس بخشی هایی ازگزارش منتشر شده، این 28 صفحه ابعاد بیشتری ازمنابع مالی و ارتباطات منابع حامیان خارجی هواپیماربایان حمله 11 سپتامبر وحامیان خارجی احتمالی برخی ازآنها را روشن خواهد کرد.
«جاش ارنست' سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید درباره اینکه آیا مساله حمایت عربستان از هواپیماربایان درسفر اوباما مطرح خواهد شد یا نه، ابراز بی اطلاعی کرد وگفت: کمیته حقیقت یاب 11 سپتامبر تاکنون بدقت چنین امکانی را بررسی و آن را تکذیب کرده است.
ارنست هفته گذشته به نقل ازگزارش کمیته 11سپتامبر گفت: عربستان ازمدتها قبل منبع اصلی تامین مالی این حمله قل[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X