ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اقتصاد آنلاین بررسی کرد ابهامات قرارداد تامین صندوق های فروشگاهی

اقتصاد آنلاین بررسی کرد/ ابهامات قرارداد تامین صندوق های فروشگاهی

اقتصادآنلاین/ ابهامات درخصوص قرارداد چند صد میلیاردی تامین صندوق های فروشگاهی و شرکت برنده مناقصه ادامه دارد

رئیس اتاق اصناف ایران امروز در گفتگو با ایرنا از تجهیز رایگان اصناف به صندوق مکانیزه فروش در قالب «طرح باران» خبر داد و گفت: این طرح در دهه فجر امسال عملیاتی می شود.
وی در خصوص چگونگی اجرای این پروژه گفت: اجرای این پروژه ملی با توجه به تمامی ملاحظات اتاق اصناف ایران به شرکت باران واگذار شده و این شرکت با توجه به تاکید اتاق مبنی بر تامین پوزها از منابع تولیدکنندگان معتبر داخلی، طی مناقصه ای از میان واجدین شرایط ،با شرکت کنتورسازی ایران به توافق رسیده است.
این درحالی است که علی فاضلی 9 دی ماه در گفتگو با اقتصاد آنلاین گفته بود تاکنون هیچ توافقی بین اتاق اصناف و هیچ شرکتی برای تامین صندوق های فروش صورت نگرفته است.
شرکت هوشمند سامانه باران که طبق گفته فاضلی با توجه به تمامی ملاحظات اتاق اصناف ایران برنده این مناقصه شده است در تاریخ 27 مرداد 94 به ثبت رسیده است و باید دید چطور چنین طرح ملی به شرکتی واگذار شده است که تنها چندماه از تاسیس آن می گذرد و صلاحیت این شرکت برای اجرای این طرح چگونه تایید شده است؟
از سویی شرکت کنتورسازی ایران در تاریخ 28 دی با ارسال پیش بینی درآمد سال 94 خود به سازمان بورس خبر از افزایش 400 درصدی عایدی خود ازمحل فروش 201 هزار دستگاه صندوق فروشگاهی داد اما در مقابل سازمان بورس خواستار توضیحات در خصوص نحوه تامین مالی تولید صندوقهای فروشگاهی و ارائه مدارک در خصوص شروع تولید و امکان سنجی تولید این تعداد صندوق تا پایان سال شده است.
گفته می شود شرکت کنتورسازی که توانایی ساخت این صندوق های فروشگاهی را ندارد ،اقدام به واردات این صندوق ها خواهد کرد ،این در حالی است که فاضلی گفته بود در طرح باران اولویت با تولیدکنندگان داخلی است.
تعلل سازمان بورس در بستن نماد شرکت کنتورسازی برای شفافسازی پس رشد 100 درصدی ارزش سهام این شرکت در بورس نیز بسیار قابل تامل است و انتقادات فعالین بازار سرمایه را در پی داشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده