ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عراقی: صادرات گاز افزایش می‌یابد

عراقی: صادرات گاز افزایش می‌یابد

باشگاه خبرنگاران/ معاون وزیر نفت در امور شرکت گاز گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، ظرفیت تولید گاز از روزانه ٥٠٠ میلیون مترمکعب کنونی به یک میلیارد مترمکعب افزایش می یابد.

حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در رابطه با ذخایر گازی کشور گفت: در حال حاضر کل ذخایر درجای کشور حدود 34 تی اس ام یا تریلیون مترمکعب است. در تابستان با توجه به تولید بالا و مصرف کمتر در این فصول از سال گاز بیشتری در دو مخزن سراجه قم و شوریجه خانگیران ذخیره می‌شود تا در زمستان به مدت 40 روز از این گاز ذخیره شده برداشت نماییم.

وی از چاههای جدید ذخیره‌سازی گاز در کشور خبر داد و گفت: وزیر نفت در این زمینه مجوز به شرکت ملی گاز ایران داده از چاهها استفاده نماید در حال حاضر این مخازن توسط شرکت ملی نفت ایران در حال مطالعه است.

معاون وزیر نفت در امور شرکت ملی گاز تاکید کرد: امیدواریم در طی سالهای آینده شاهد مخازن ذخیره‌سازی بیشتری در کشور باشیم که این دوتا مخزن تعدادشان از سرانگشتان دست عبور کند.

وی تصریح کرد: با ذخیره‌سازی گاز می‌توانیم در بحرانی‌ترین شرایط سال از گاز ذخیره شده استفاده و صادرات نیز داشته باشیم تا مشکلی در تامین گاز مطمئن و پایدار بوجود نیاید.

عراقی همچین اضافه کرد:بر اساس برنامه ششم توسعه، ظرفیت تولید گاز از روزانه ٥٠٠ میلیون مترمکعب کنونی به یک میلیارد مترمکعب افزایش می یابد.

وی اعلام کرد: بر اساس این برنامه تعداد شهرهای متصل به شبکه گاز از یک هزار و ٥٢ شهر کنونی به یک هزار و ١٧٠ شهر افزایش می یابد.

به گفته معاون وزیر نفت امسال ٦ هزار میلیارد تومان برای گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور اختصاص یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X