ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیمانی‌ها در آغاز پاییز رکورد زدند

سیمانی‌ها در آغاز پاییز رکورد زدند

اقتصادآنلاین/ گروه سیمانی که از ابتدای سال به علت رکود سنگین اقتصاد داخلی و ضعف صادراتی با افت قیمت سهام مواجه است، از ابتدای پاییز روند نسبتا متفاوتی را در پیش گرفته است و در مهرماه رشد 4.1 درصدی را تجربه کرده است.

گروه سیمانی با در اختیار داشتن 2.18 درصد از ارزش بازار سهام یکی از گروه‌های مهم بورس تهران محسوب می‌شود. شاخص این گروه از ابتدای پاییز تا کنون رشد 2.1 درصدی را تجربه کرده این در حالی است که از ابتدای سال همچنان با زیان 10.3 درصدی مواجه است.

بررسی‌ها نشان می دهد که شاخص گروه سیمانی در مهرماه سال جاری (رشد4.13درصدی) نسبت به دیگر ماه‌های سال جاری وضعیت بهتری را تجربه کرده است. کارشناسان دلیل رشد قیمتی در گروه سیمانی در مهر ماه را به دلیل انتظارات از اثر‌پذیری شرکت‌های تولید کننده سیمان در پی اجرای بسته خروج از رکود دوم و همچنین شایعات از سرگیری صادرات به عراق می دانند.

بررسی‌ها همچنین افت 1.91 درصدی شاخص این گروه از ابتدای آبان تا کنون را نشان می دهد. این مساله حاکی از این است که روند رشد قیمتی مهرماه شرکت‌های سیمانی در آبان تغییر مسیر داده است که به نظر می رسد به دلیل گزارش‌های میان‌دوره‌ای نامناسب شرکت‌های سیمانی باشد.

اغلب شرکت‌های این گروه افزایش هزینه‌ها و کاهش تقاضا برای سیمان تولیدی را مهمترین مشکلات خود عنوان کرده‌اند. بررسی‌ها نشان می دهد از بین 33 شرکت فعال گروه سیمانی ، 14 شرکت از ابتدای مهرماه تا نهم آبان ماه رشد قیمتی را تجربه کرده‌اند در مقابل 16 شرکت نیز با افت قیمت مواجه بوده‌اند.

شرکت سیمان داراب با نماد «ساراب» با کسب بازدهی 20.2 درصدی سود آورترین شرکت سیمانی از ابتدای پاییز و در مقابل شرکت سیمان خزر «سخزر» با افت 38 درصدی زیان‌ده ترین شرکت گروه سیمانی از ابتدای پاییز تا شنبه نهم آبان ماه بوده است.بررسی صورت مالی «ساراب»به عنوان پربازده ترین صنعت در بازه زمانی عنوان شده نشان می دهد که این شرکت بر اساس عملکرد شش ماهه خود سود هر سهم خود را با تعدیل منفی بیش از 19‌درصدی رقم 251 ریال اعلام کرده است این در حالی است که شرکت 146 ریال معادل 46 درصد از پیش‌بینی سود هر سهم خود را در این مدت محقق کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، در گزارش قبلی سود این سهم 344 ریال اعلام شده بود.«سخزر» نیز زیان هر سهم خود را بر اساس عملکرد 6 ماهه 553 ریال اعلام کرده است و در شش ماه نیز 329 ریال از این زیان را محقق ساخته است.سود قبلی سخزر 127 ریال بوده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X