ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آی تی آموزی موبایل ها چگونه ردیابی می شوند؟

آی تی آموزی/ موبایل ها چگونه ردیابی می شوند؟

تکفارس/ احتمالا تابحال در واقعیت دیده اید و یا در فیلم‎ها بارها و بارها مشاهده کرده اید که ماموران پلیس می توانند تلفن همراه افراد را ردیابی کنند و مکان آن‎ها را در نقشه مشخص کنند. امروز در این مقاله قصد داریم تا این کار را کمی بیشتر مورد بررسی قرار دهیم و با مراحل آن آشنا شویم. این کار نیازمند دسترسی مستقیم از سوی اپراتور های همراه است. نام این کار “ردیابی مثلثی” است.

برای فهم بهتر این روش بهتر است ابتدا به آنتن های موبایل نگاه کنیم، به این مورد توجه کنید که این آنتن‎ها هم شبیه به مثلث است.

هر سمت مثلث را یک سکتور می نامند، این سکتورها با حروف یونانی نام گذاری می شوند که شامل آلفا، بتا، گاما است(a, ß, ?). درون هر سکتور آنتن می تواند تشخیص دهد که تلفن همراه مورد نظر چقدر با آنتن فاصله دارد.

این مورد امکان تشخیص مکان تلفن همراه را نشان می دهد که در چه سکتوری و چه فاصله ای قرار دارد.
در تصویر زیر می توانید این سکتور‎ها را ببینید. در وسط تصویر آنتن تلفن همراه قرار دارد.
حالا بیایید تصور کنیم که تلفن همراه مورد نظر ما در سکتور گاما و در فاصله‎ی رنج شماره ۴ قرار دارد. بر این اساس می توانیم تشخیص دهیم که تلفن در بخش زرد است.

امیدوارم موضوع اصلی را دریافت کرده باشید!!
حالا بیایید همین حالت را با دو آنتن در نظر بگیریم. اگر تلفنی به دو آنتن متصل باشد که محدوده‎ی تحت پوشش آن‎ها با یکدیگر هم پوشانی داشته باشد، می توانیم با دقت بیشتری ردیابی را انجام دهیم. به این صورت که فرض کنید تلفن همراه مورد نظر به آنتن موبایل آبی در سکتور آلفا متصل شده است در فاصله‎ی ۵ مایلی آن قرار دارد، و همچنین به آنتن نارنجی رنگ در سکتور گاما و در فاصله‎ی ۴ مایلی متصل شدهاست، حال با منطبق کردن این دو بخش می توانیم مکان دقیق تری را روی نقشه از محل تلفن همراه داشته باشیم.

حالا اگر آنتن سوم هم وارد بازی شود می توانیم این کار را ردیابی مثلثی بنامیم زیرا از سه سمت این تلفن همراه قابل به ردیابی خواهد بود و این مورد باعث می شود تا به صورت بسیار دقیق تری محل تلفن همراه را در نقشه مشخص کنیم.

و به این صورت می توان محل این تلفن را مشخص کرد و با حرکت آن در بین این بخش‎ها مثلا حرکت بین سکتور‎ها و فاصله های متفاوت هر بار می توان محل دقیق را مشخص کرد. این روش در مناطق شهری نتایج خوبی را خواهد داشت زیرا تعداد آنتن های همراه زیاد است و نیازی هم به GPS برای ردیابی نیست اما در مناطقی که فاصله‎ی آنتن‎ها زیاد باشد نتایج دقیقی را نخواهد داشت.

آی تی آموزی/ موبایل ها چگونه ردیابی می شوند؟

آی تی آموزی/ موبایل ها چگونه ردیابی می شوند؟

آی تی آموزی/ موبایل ها چگونه ردیابی می شوند؟

آی تی آموزی/ موبایل ها چگونه ردیابی می شوند؟

آی تی آموزی/ موبایل ها چگونه ردیابی می شوند؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده