وزیر بهداشت: قانون هیچگاه از طرف بیمه‌ها رعایت نشده است

وزیر بهداشت: قانون هیچگاه از طرف بیمه‌ها رعایت نشده است

فارس/ وزیر بهداشت گفت: اگر قانون از طرف بیمه‌ها رعایت شود هیچ مشکلی در اجرای طرح تحول سلامت نخواهیم داشت اما متأسفانه این موضوع هیچگاه از طرف بیمه‌ها رعایت نشده است و تا کنون نتوانسته‌ایم در بیمارستان‌های تحت پوشش بیمه شاهد پرداخت به موقع بیمه‌ها باشیم.

حسن هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه همایش رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران در جمع خبرنگاران گفت: بدون تردید دنیا بخشی از موفقیت‌هایش را مدیون احترام به دانش و محققان است و همین طور محققانی که دغدغه معیشتی نداشته باشند بیشتر می‌توانند در زمینه تحقیق و پژوهش فعالیت کنند و موفق باشند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم بخشی از این دغدغه و نگرانی‌های پزشکان و محققان را برطرف کنیم خواهیم دید که با میل و رغبت بیشتری دلگرم‌تر از گذشته به فعالیت و ارائه خدمات خواهند پرداخت.

وزیر بهداشت در خصوص رفتار بیمه‌ها در طرح تحول سلامت، گفت: یکی از اقدامات مؤثر در موفقیت یا ناکامی این طرح رفتار بیمه‌ها است و طبق قانون بیمه‌ها موظف هستند ظرف مدت دو هفته از زمان دریافت اسناد 60 درصد از مبلغ خدماتی را که تحویل گرفته‌اند پرداخت و مابقی را ظرف مدت سه ماه از زمان دریافت اسناد تسویه کنند.

وی ادامه داد: اگر قانون از طرف بیمه‌ها رعایت شود هیچ مشکلی در اجرای طرح تحول سلامت نخواهیم داشت اما متأسفانه این موضوع هیچگاه از طرف بیمه‌ها رعایت نشده است و تا کنون نتوانسته‌ایم در بیمارستان‌های تحت پوشش بیمه شاهد پرداخت به موقع بیمه‌ها باشیم.

هاشمی ادامه داد:‌ اکثراً پرداخت‌ها با چند ماه تأخیر انجام می‌شود که این موضوع باعث دلسردی پزشکان و ارائه‌دهندگان خدمات سلامت خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه در این خصوص شخص رئیس جمهور دستوری صادر کردند این مشکلات تا دو هفته آینده به صورت کلی حل شود.

هاشمی در خصوص طلب وزارتخانه از بیمه‌ها گفت: میزان این طلب بسیار زیاد است و گاهی به اندازه بودجه‌ای است که برای این وزارتخانه تعیین شده است.

وزیر بهداشت در خصوص نقاط ضعف و قوت طرح تحول سلامت گفت: نقطه قوت این طرح رضایتمندی مردم به ویژه ساکنان مناطق محروم و شهرستان‌هایی که دسترسی به خدمات پزشکی ندارند بوده است و مهمترین نقطه ضعف این طرح نارضایتی ارائه‌دهندگان خدمات سلامت است چرا که نیروی انسانی لازم برای اجرای این طرح وجود ندارد و در طول سه سال گذشته با توجه به بازنشستگی‌هایی که انجام شده هیچ نیروی جایگزین و یا جدیدی وارد سیستم سلامت نشده است که این موضوع از قبل پیش‌بینی شده بود که لازم است برای اجرای بهتر این طرح پزشکان و مسئولان همکاری بیشتری داشته باشند.

همایش رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران در محل دانشگاه ساختمان علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر بهداشت: قانون هیچگاه از طرف بیمه‌ها رعایت نشده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X