ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمپین دفاع از حقوق ایرانیان: آقای رئیس‌جمهور، چرا نسبت به حقوق ایرانیان زندانی در خارج از کشور بی‌تفاوت هستید؟

کمپین دفاع از حقوق ایرانیان: آقای رئیس‌جمهور، چرا نسبت به حقوق ایرانیان زندانی در خارج از کشور بی‌تفاوت هستید؟

نسیم/کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور، خواستار پیگیری حقوق اتباع ایرانی در کشورهای دیگر شد.

کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خارج از کشور در نامه‌ای خطاب به «حسن روحانی»، خواستار عزم جدی دولت برای پیگیری حقوق از دست رفته ایرانیان در دادگاه‌ها و کشورهای خارجی شد. متن این نامه که در اختیار «نسیم آنلاین» قرار گرفته، بدین شرح است:

پس از توافق هسته‌ای، سیاستمداران امریکا تحت عنوان مردم و جامعه امریکا با گذشت بیش از سه دهه به یاد گروگانهاى امریکایى در ایران افتاده و با تهیج افکار عمومى، پیشنهاد کردند که از محل پول هاى توقیف شده قبل از رهاسازى بابت هرروز اقامت اجبارى کارکنان سفارت امریکا در ایران ده هزار دلار کسر بعنوان غرامت به آنان پرداخت شود که با احتساب مدت ۴۴۴ روز، مبلغی بالغ بر چهار میلیون چهارصد و چهل هزار دلار خواهد بود.

نگارنده این نامه، "یوسف پیرزاده" درتاریخ ١٣٨۴/١٢/۴ به اتهام واهى خرید لوازم نظامی براى جمهوری اسلامی در کشور آلمان دستگیر و علاوه بر تحمل بازداشت غیر قانونی و انواع فشار‌های جسمی و روحی، خسارات مادی بسیاری را نیز متحمل شدم. این شرایط على رغم پرونده سازى و نسبت دادن اتهامات مختلف توسط کشور آلمان، سکوت وصف ناپذیر دولت‌های نهم و دهم، بدون دخالت و حمایت دولت با استفاده و استخدام وکلاى مختلف با هزینه شخصی در تاریخ ١٣٨۶/۵/٧ پایان یافت و اینجانب آزاد و به کشور بازگشتم. با توجه به تبلیغات رسانه‌ای و عدم اثبات اتهامات، انتظار مى رفت دولت وقت از این فرصت استفاده کرده با حمایت از اینجانب مظلومیت خود و تبعه کشور را به آگاهى مردم جهان برساند!!! پیگیر ی‌های متعدد از سوی من در خصوص احقاق حقوق ملى و فردى پایمال شده بواسطه اتهام‌های وارده و منتسب به دولت جمهورى اسلامى در ١١٨ ماه گذشته به موجب بى توجهى دولت و عدم حمایت آن‌ها على رغم نامه نگارى و درخواست مکرر در خصوص این مهم عقیم ماند.، این درد مانند رازی‌ست که حکایتش شرم آور، یادآورى آن دردناک‌تر، سکوت و عدم پیگیرى آن نیز خیانت به ایران و ایرانیست.

امید است دولت به این موضوع توجه کرده و یک اقدام عملى موثر غیر از نامه نگارى داخلى مانند اعلام شکایت، پیگیرى در دادگاه هاى بین المللى از جمله دادگاه لاهه، دادگاه حقوق بشر اروپا و کنوانسیون وین و یا گزارش به سازمان ملل و... را انجام داده و امکان دریافت و جبران خسارات و دلجویى از افراد آسیب دیده را فراهم کند.

آقای رئیس‌جمهور محترم. کمپین دفاع از حقوق ایرانیان خواهشمند است بمنظور شفاف سازی و اطلاع رسانی، علت عدم پیگیری یا ناموفق بودن اقدام هاى صورت گرفته احتمالى را اعلام کنید. قطعاً مردم فهیم از حضور دولت و دفاع از حقوق ملى حمایت کرده و نسبت به شرایط دلگرم خواهند شد.

هموطنان عزیزم......

چرا تاکنون یک سایت خبرى، روز نامه نگار، فیلم ساز و نویسنده ایرانى به این مشکل فراگیر و ملى اتباع ایرانى بصورت جدى نپرداخته و از زاویه نگاه یک تبعه ایرانى و یک هموطن که با این شرایط مواجه و با اشکال مختلف ممکن است درگیر موضوع گردد، نگاه ننموده؟!!! این روح بى تفاوتى چگونه و به وسیله چه عواملى به کالبد این ملت دمیده شد!!؟

کشورهاى غربی با فرهنگ سازی در دنیا و قبول هزینه هاى مادى و سیاسى درحمایت از اتباع خود درتمام صحنه‌ها تمام قد ظاهر شده و از حقوق آنان دفاع می‌کنند تا با بالا بردن روحیه مردم، غرور ملى آنان حفظ شود و داشتن تابعیت براى تبعه یک مزیت و افتخار باشد. نمونه بارز آن پرونده جیسون رضائیان و سه نفر دیگر، پرونده رکسانا صابرى امریکایى ایرانى تبار، ملوانان امریکایی دستگیر شده در آبهاى ایران، تاجر، دو خبرنگار و دو ماهیگیر آلمانى، معلم فرانسوى و موارد مشابه استکه هرگز خود را تنها احساس نکردند.

دولت ایران از مردم و اتباع خود درمقابل بیگانگان چگونه دفاع مى نماید!؟

به امید روزى که داشتن حقوق مساوى در جهان براى ایرانى آرزو نباشد و برای دستیابی به حقوق اولیه ملى و مسلم، حمایت دولت از اتباع کشور نیازی به هیچ ارتباط، پیگیری و نامه نگاری نداشته باشد.

کمپین دفاع از حقوق ایرانیان

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده