ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشریه «کتاب هفته خبر» با پرونده‌ای برای کامبیز درم‌بخش منتشر شد

نشریه/ «کتاب هفته خبر» با پرونده‌ای برای کامبیز درم‌بخش منتشر شد

خبرگزاری کتاب ایران/ هفتاد و نهمین شماره «کتاب هفته خبر» به سردبیری محمد ولی‌زاده با پرونده‌ای برای کامبیز درم‌بخش منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

مجله «کتاب هفته خبر» در جدیدترین شماره خود در پرونده‌ای ویژه برای کامبیز درم‌بخش، ضمن گفت‌وگو با این نویسنده، نظرات برخی چهره‌های ادبی را درباره او منعکس کرده که آثاری از سعید برآبادی، افشین شاهرودی، داوود شهیدی، اردشیر رستمی، هادی حیدری، سینا جعفریه، مهرداد اسکویی، محمدعلی جعفریه و سارا نیک بنیاد در قالب گفت‌وگو، یادداشت و تحلیل، این پرونده را تشکیل می‌دهند.

هفتاد و نهمین شماره «کتاب هفته خبر» با مجموعه یادداشت‌هایی از ضیاءالدین خالقی صفارزاده، امیر صدری، باقر رجبعلی، امین فقیری، حمیدرضا شکارسری و مسعود عرفانیان درباره مناسبت‌هایی چون سالروز درگذشت طاهره صفارزاده، رسول پرویزی، قیصر امین‌پور، احمد بهمنیار و همین‌طور زادروز فاطمه معتمد آریا و گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، همراه است.

این نشریه همچنین پس از گفت‌وگو با کامبیز درم‌بخش اظهار نظر چهره‌های فرهنگی - هنری، در پرونده‌هایی جداگانه به معرفی شخصیت و آثار منیرالدین بیروتی، حمید پورآذری، عبدالحسین برزیده و آیدا عمیدی پرداخته که با مطالبی از فرشته احمدی، فرشید فرهمندنیا، حمیدرضا شکارسری، یزدان سلحشور، عباس جوانمرد و رویا افشار همراه شده است.

«به عنوان هنرمند فکر می‌کنید که تا کنون در برابر اتفاقات مهم جهانی واکنش خوبی نشان داده‌اید؟
در بخشی از گفت‌وگویی که سعید برآبادی با کامبیز درمبخش انجام داده، درمبخش به نقش هنرمند در جامعه اشاره می‌کند و می‌گوید: اگر امروز موضوع مهاجران به یک بحران جهانی تبدیل شده است، 30 سال پیش من و یک عده کاریکاتوریست جهانی نشستیم و کتابی درآوردیم به اسم «مهاجرت» که همین حالا هم در اینترنت قابل دسترسی است. آن زمان سعی کردیم با طرح‌هایمان از مشکلات مهاجران و پناهندگان و اصولاً مسئله غربی حرف بزنیم. به همین خاطر فکر می‌کنم که هنرمند همیشه باید یک قدم جلوتر از جامعه باشد و مشکلات را پیش از بروز تشخیص دهد و نسبت به آن واکنش داشته باشد.

پیش‌بینی شما در آن کتاب درباره موضوع «مهاجرت»، امروز عینیت یافته؟
تمام این مدت اتفاق افتاده بود اما کسی به آن توجه نکرد. حالا منفجر شده و مثل دیگ در حال انفجار است. آن زمان که کتاب «مهاجرت» منتشر شد، سعی کردیم که با استفاده از همین کتاب برای بعضی‌ها ویزا بگیریم و یا پناهندگی‌شان را درست کنیم. خاطرم هست که خیلی‌هایشان بعدها برای ما نامه نوشتند، کارت پستال فرستادند و تشکر کردند. این موضوع تازه‌ای نیست. هنرمند کسی است که باید از قبل نسبت به آینده فکر و ایده داشته باشد.»

هفتاد و نهمین شماره مجله «کتاب هفته خبر» در 138 صفحه و با قیمت پنج هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده