ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اندیشکده آمریکایی «هریتیج»: ایران هسته‌ای تهدیدی بزرگ و بالقوه علیه ارتش آمریکاست

اندیشکده آمریکایی «هریتیج»: ایران هسته‌ای تهدیدی بزرگ و بالقوه علیه ارتش آمریکاست

فارس/ در تازه‌ترین تحلیل از ایران ، روسیه ، چین و کره شمالی به عنوان بزرگترین تهدیدهای فراروی آمریکا و ارتش این کشور در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان در سال ۲۰۱۶ نام برده شده است.

اندیشکده آمریکایی «هریتیج» در تازه‌ترین گزارش تحلیلی نسبت به «شاخص‌های توانمندی ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی» نوشت: به نوشته اندیشکده «هریتیج» خاورمیانه ، با وجود حکومت‌های خودکامه منطقه‌ایی به شدت پردردسر از لحاظ درگیری برای ارتش آمریکا است و در آن گروه‌های خرابکار در حال افزایش وجود دارند. هر چند آمریکا از چندین شریک قوی منطقه‌ای بهره می‌برد، اما منافعش در محاصره چالش‌های سیاسی و امنیتی ، تروریسم بین‌المللی فزاینده و تهدید بالقوه ایران هسته‌ای است.

در ادامه این گزارش به تاکید بر تهدیدهای ناشی از جانب روسیه و چین ، از کره شمالی نیز به خاطر توانایی حمله مستقیم علیه آمریکا و نیز دارای بودن جنگ افزارهای هسته‌ای که می‌تواند تاسیسات آمریکا و امنیت اقتصادی این کشور و شرکایش را تهدید کند، نام برده شده است.

در ادامه این مطلب از «ایران» نیز به عنوان تهدید دیگری علیه آمریکا اشاره شده و ‌آمده است: ایران و گروه‌های مبارز مختلف در خاورمیانه اگر قادر باشند توانایی‌های فیزیکی بیشتری را برای اعمال قدرت نظامی کسب کنند، تهدید بزرگتری علیه منافع امنیتی آمریکا به نسبت برهه کنونی خواهند بود . چنین نگرانی‌هایی در بطن مباحثات بر سر توافق بین المللی در زمینه آرمان‌های هسته‌ای ایران می‌باشند .

در خاتمه این گزارش وضعیت نیروی زمینی آمریکا با مولفه «ضعیف»، نیروی دریایی «پایین»، وضعیت نیروی هوایی «پایین» ، وضعیت تفنگداران دریایی «پایین» و قابلیت‌های هسته‌ای نیز «پایین» عنوان شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده