اندیشکده آمریکایی «هریتیج»: ایران هسته‌ای تهدیدی بزرگ و بالقوه علیه ارتش آمریکاست

اندیشکده آمریکایی «هریتیج»: ایران هسته‌ای تهدیدی بزرگ و بالقوه علیه ارتش آمریکاست

فارس/ در تازه‌ترین تحلیل از ایران ، روسیه ، چین و کره شمالی به عنوان بزرگترین تهدیدهای فراروی آمریکا و ارتش این کشور در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان در سال ۲۰۱۶ نام برده شده است.

اندیشکده آمریکایی «هریتیج» در تازه‌ترین گزارش تحلیلی نسبت به «شاخص‌های توانمندی ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی» نوشت: به نوشته اندیشکده «هریتیج» خاورمیانه ، با وجود حکومت‌های خودکامه منطقه‌ایی به شدت پردردسر از لحاظ درگیری برای ارتش آمریکا است و در آن گروه‌های خرابکار در حال افزایش وجود دارند. هر چند آمریکا از چندین شریک قوی منطقه‌ای بهره می‌برد، اما منافعش در محاصره چالش‌های سیاسی و امنیتی ، تروریسم بین‌المللی فزاینده و تهدید بالقوه ایران هسته‌ای است.

در ادامه این گزارش به تاکید بر تهدیدهای ناشی از جانب روسیه و چین ، از کره شمالی نیز به خاطر توانایی حمله مستقیم علیه آمریکا و نیز دارای بودن جنگ افزارهای هسته‌ای که می‌تواند تاسیسات آمریکا و امنیت اقتصادی این کشور و شرکایش را تهدید کند، نام برده شده است.

در ادامه این مطلب از «ایران» نیز به عنوان تهدید دیگری علیه آمریکا اشاره شده و ‌آمده است: ایران و گروه‌های مبارز مختلف در خاورمیانه اگر قادر باشند توانایی‌های فیزیکی بیشتری را برای اعمال قدرت نظامی کسب کنند، تهدید بزرگتری علیه منافع امنیتی آمریکا به نسبت برهه کنونی خواهند بود . چنین نگرانی‌هایی در بطن مباحثات بر سر توافق بین المللی در زمینه آرمان‌های هسته‌ای ایران می‌باشند .

در خاتمه این گزارش وضعیت نیروی زمینی آمریکا با مولفه «ضعیف»، نیروی دریایی «پایین»، وضعیت نیروی هوایی «پایین» ، وضعیت تفنگداران دریایی «پایین» و قابلیت‌های هسته‌ای نیز «پایین» عنوان شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندیشکده آمریکایی «هریتیج»: ایران هسته‌ای تهدیدی بزرگ و بالقوه علیه ارتش آمریکاست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X