هرم سنی جمعیت کرمان در حال پیر شدن است

علیرضا بیننده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روز ملی جمعیت اظهار کرد: جمعیت در توسعه بسیار تاثیرگذار بوده و این امر در دوران مختلف شکل گیری انقلاب، دفاع مقدس و دوران سازندگی کشور مشهود است.

وی با اشاره به اینکه همگان برای افزایش جمعیت مسئول هستند، افزود: در حالی جمعیت استان کرمان رو به کهنسالی می رود که کشور به جمعیت جوان نیاز دارد.

بیننده نیروی جوان را مسبب توسعه ملی و استانی دانست و تصریح کرد: متاسفانه هرم سنی در کرمان رو به پیری است.

معاون فناوری و آمار و اطلاعات جمعیت ثبت احوال استان کرمان با اشاره به اینکه طی سال جاری موج جمعیت به ۲۵ تا ۳۴ سال رسیده است، افزود: این در حالیست که ۲۰ سال پیش موج جمعیت بین ۵ تا ۱۴ سال بوده است.

بیننده با اشاره به لزوم فرهنگسازی برای سوق دادن جامعه به سوی فرزندآوری بیشتر، اظهار کرد: در حال حاضر در استان کرمان کمترین میزان رشد جمعیت مربوط به مناطق غربی و بیشترین میزان مربوط به مناطق جنوبی است.

وی از به دنیا آمدن ۱۰۳ مرد به ازای ۱۰۰ زن در استان کرمان خبر داد و افزود: همچنین در مقابل فوت هر ۱۰۰ زن ۱۳۷ مرد در این استان فوت کرده اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هرم سنی جمعیت کرمان در حال پیر شدن است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X