ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هرم سنی جمعیت کرمان در حال پیر شدن است

علیرضا بیننده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روز ملی جمعیت اظهار کرد: جمعیت در توسعه بسیار تاثیرگذار بوده و این امر در دوران مختلف شکل گیری انقلاب، دفاع مقدس و دوران سازندگی کشور مشهود است.

وی با اشاره به اینکه همگان برای افزایش جمعیت مسئول هستند، افزود: در حالی جمعیت استان کرمان رو به کهنسالی می رود که کشور به جمعیت جوان نیاز دارد.

بیننده نیروی جوان را مسبب توسعه ملی و استانی دانست و تصریح کرد: متاسفانه هرم سنی در کرمان رو به پیری است.

معاون فناوری و آمار و اطلاعات جمعیت ثبت احوال استان کرمان با اشاره به اینکه طی سال جاری موج جمعیت به ۲۵ تا ۳۴ سال رسیده است، افزود: این در حالیست که ۲۰ سال پیش موج جمعیت بین ۵ تا ۱۴ سال بوده است.

بیننده با اشاره به لزوم فرهنگسازی برای سوق دادن جامعه به سوی فرزندآوری بیشتر، اظهار کرد: در حال حاضر در استان کرمان کمترین میزان رشد جمعیت مربوط به مناطق غربی و بیشترین میزان مربوط به مناطق جنوبی است.

وی از به دنیا آمدن ۱۰۳ مرد به ازای ۱۰۰ زن در استان کرمان خبر داد و افزود: همچنین در مقابل فوت هر ۱۰۰ زن ۱۳۷ مرد در این استان فوت کرده اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده