شبكه پاياب سد گلابر ۲۴۰۰ هكتار از اراضی کشاورزی را پوشش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از شرکت آب منطقه ای زنجان، امیر حمید نیا افزود: عملیات اجرایی سد و شبكه به‌طور همزمان از اواخر سال ۸۳ در قالب قرارداد احداث سد گلابر و تاسیسات جانبی وایستگاهای پمپاژ آب آغاز شده است.

حمیدنیا ادامه داد: در حال حاضر ناحیه عمرانی ۲ گلابر با دو هزار و ۴۰۰ هكتار شبكه فرعی، ۴۴ دستگاه ایستگاه پمپاژ فرعی، دو دستگاه ایستگاه های پمپاژ اصلی و كانال اصلی انتقال آب به طول ۱۸ كیلومتر از ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیكی برخوردار است.

وی ادامه داد: اعتبار هزینه شده تاكنون حدود۸۰۰ میلیارد ریال بوده و اعتبار سال جاری این طرح برای تامین نیاز صنایع از سد گلابر ۱۵۰ میلیارد ریال است.

حمید نیا گفت: در پشت سد مخزنی گلابر حدود ۶۵ میلیون مترمكعب آب ذخیره شده و آب مورد نیاز کل اراضی تحت پوشش شبکه و صنایع مستقر در گلابر تامین شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبكه پاياب سد گلابر ۲۴۰۰ هكتار از اراضی کشاورزی را پوشش می‌دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی خبر 24 دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات