شبكه پاياب سد گلابر ۲۴۰۰ هكتار از اراضی کشاورزی را پوشش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از شرکت آب منطقه ای زنجان، امیر حمید نیا افزود: عملیات اجرایی سد و شبكه به‌طور همزمان از اواخر سال ۸۳ در قالب قرارداد احداث سد گلابر و تاسیسات جانبی وایستگاهای پمپاژ آب آغاز شده است.

حمیدنیا ادامه داد: در حال حاضر ناحیه عمرانی ۲ گلابر با دو هزار و ۴۰۰ هكتار شبكه فرعی، ۴۴ دستگاه ایستگاه پمپاژ فرعی، دو دستگاه ایستگاه های پمپاژ اصلی و كانال اصلی انتقال آب به طول ۱۸ كیلومتر از ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیكی برخوردار است.

وی ادامه داد: اعتبار هزینه شده تاكنون حدود۸۰۰ میلیارد ریال بوده و اعتبار سال جاری این طرح برای تامین نیاز صنایع از سد گلابر ۱۵۰ میلیارد ریال است.

حمید نیا گفت: در پشت سد مخزنی گلابر حدود ۶۵ میلیون مترمكعب آب ذخیره شده و آب مورد نیاز کل اراضی تحت پوشش شبکه و صنایع مستقر در گلابر تامین شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبكه پاياب سد گلابر ۲۴۰۰ هكتار از اراضی کشاورزی را پوشش می‌دهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X