ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشداربه مرغداران باآغاز فصل گرمااحتمال افزایش تلفات درمرغداری‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، حسین رشیدی در همین رابطه اظهار کرد: از آنجائیکه جوجه های گوشتی باید در بهترین دامنه دمایی پرورش یابند، در شرایطی که هوای بیرون گرم است فضای داخل سالن باید به گونه ای باشد که مرغ ها به راحتی بتوانند گرمای اضافی بدن خود را دفع کنند لذا رطوبت داخل سالن را در حد استاندارد نگه دارند.

وی خطاب به پرورش دهندگان طیور در استان کرمان گفت: پرورش دهندگان نیز به این نکته دقت داشته باشند که باید به نحوی برنامه ریزی کنند که طول دوره پرورش از ۴۵ روز عبور نکرده و وزن مرغ زنده از ۲.۵ کیلوگرم بیشتر نباشد.

رشیدی وزن متوسط و ایده آل برای مصرف را یک کیلو و ۲۰۰ تا یک کیلو ۸۰۰ گرم اعلام کرد وگفت: سنگین وزن كردن مرغ ها در زمان فعلی برای جبران ضررهای ناشی از كاهش قیمت راهكار مناسبی نیست و ضریب تلفات را در مرغداری ها افزایش می دهد.

وی افزایش غیر استاندارد وزن مرغ و همچنین جوجه ریزی بیش از ظرفیت واحد را از مهمترین دلایل تلفات مرغداریها در فصل گرما بر شمرد و تاکید کرد: به‌منظور جلوگیری از تلفات ناشی از گرمازدگی مرغداران باید کمتر از ظرفیت واحد نسبت به جوجه ریزی اقدام کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان همچنین از افرادی که به طور سنتی طیور را نگهداری می‌کنند خواست مسائل بهداشتی و تنظیف محل نگهداری انها را جدی بگیرند واگر با مورد مشکوکی مواجه شدند با دامپزشکی و یا شبکه های بهداشت و درمانی تماس بگیرند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده