ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اتصال کمربندی شرق و غرب تهران با احداث بزرگراه دولت آباد

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا جاوید افزود: بزرگراه دولت آباد یا شهید نجفی رستگار به طول ۵ کیلومتر یکی از پروژه های سال ۹۵ و۹۶  معاونت فنی و عمرانی است که کمربندی تهران را به هم متصل و انقطاع آن را برطرف می کند.

وی ادامه داد: به عبارتی بزرگراه آزادگان را که کمربندی غربی تهران است را به آزادراه امام رضا(ع) متصل می کند که این ۵ کیلومتر به نام بزرگراه دولت آباد یا شهید نجفی رستگار نام گذاری شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه با اجرای بزرگراه دولت آباد زمینه و محدوده خط تدقیق حریم تهران مشخص می شود، بیان کرد: تلاش شده در غالب طرح توسعه شهر تهران مرز محدوده و حریم شهر تهران حتی المقدرو یک مرز طبیعی و یا مصنوعی مشخص و به طور کامل قابل تشخصیص و تمیز دادن باشد.

به گفته وی؛ بزرگراه های آزادگان، شهید بابایی و یاسینی می توانند یک مرز مطلوب به عنوان مرز محدوده و حریم شهر تهران باشند. در واقع  اگر خط محدوده حریم مشخص باشد، امکان کنترل ساخت و سازهای  غیر مجاز نظارت بر حریم و حفظ حریم شهر  توسط مدیریت شهری به صورت کلان و شهرداری های مناطق و نواحی راحت تر امکان پذیر می شود.

جاوید با اشاره به اینکه همانطور که محورهای بزرگراه آزادگان، شهید یاسینی و بابایی در  بخش هایی از خود تعیین کننده مرز محدوده و حریم شهر تهران هستند؛ بعد از ساخت بزرگراه شهید نجفی رستگار یا دولت آباد مرز محدوده حریم درمنطقه ۱۵ مشخص تر می شود و امکان مقابله با  ساخت و سازهای غیر مجاز و نظارت پایدارتر بر حریم شهر تهران مشخص تر می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X