اتصال کمربندی شرق و غرب تهران با احداث بزرگراه دولت آباد

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا جاوید افزود: بزرگراه دولت آباد یا شهید نجفی رستگار به طول ۵ کیلومتر یکی از پروژه های سال ۹۵ و۹۶  معاونت فنی و عمرانی است که کمربندی تهران را به هم متصل و انقطاع آن را برطرف می کند.

وی ادامه داد: به عبارتی بزرگراه آزادگان را که کمربندی غربی تهران است را به آزادراه امام رضا(ع) متصل می کند که این ۵ کیلومتر به نام بزرگراه دولت آباد یا شهید نجفی رستگار نام گذاری شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه با اجرای بزرگراه دولت آباد زمینه و محدوده خط تدقیق حریم تهران مشخص می شود، بیان کرد: تلاش شده در غالب طرح توسعه شهر تهران مرز محدوده و حریم شهر تهران حتی المقدرو یک مرز طبیعی و یا مصنوعی مشخص و به طور کامل قابل تشخصیص و تمیز دادن باشد.

به گفته وی؛ بزرگراه های آزادگان، شهید بابایی و یاسینی می توانند یک مرز مطلوب به عنوان مرز محدوده و حریم شهر تهران باشند. در واقع  اگر خط محدوده حریم مشخص باشد، امکان کنترل ساخت و سازهای  غیر مجاز نظارت بر حریم و حفظ حریم شهر  توسط مدیریت شهری به صورت کلان و شهرداری های مناطق و نواحی راحت تر امکان پذیر می شود.

جاوید با اشاره به اینکه همانطور که محورهای بزرگراه آزادگان، شهید یاسینی و بابایی در  بخش هایی از خود تعیین کننده مرز محدوده و حریم شهر تهران هستند؛ بعد از ساخت بزرگراه شهید نجفی رستگار یا دولت آباد مرز محدوده حریم درمنطقه ۱۵ مشخص تر می شود و امکان مقابله با  ساخت و سازهای غیر مجاز و نظارت پایدارتر بر حریم شهر تهران مشخص تر می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتصال کمربندی شرق و غرب تهران با احداث بزرگراه دولت آباد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X