ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نوع بیمه درمانی افراد در سئوالات سرشماری ملی قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، احمدرضا ریاضیات با بیان اینکه برای اولین بار در سال جاری سئوالات بیمه ای در لیست آمار سرشماری ایران قرار گرفت، افزود: براساس پیگیری های صورت پذیرفته از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و در راستای رفع همپوشانی بیمه ای با تعاملات صورت پذیرفته مقرر شد، مرکز آمار ایران سوالات بیمه ای را در لیست پرسش های سرشماری قرار دهند.

وی همچنین تصریح کرد: در آمار سرشماری 500 سوال از سوی وزارتخانه های کل کشور به مرکز آمار ایران ارائه گردید که 2 سوال آن برگزیده شد.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: 2 سوال برگزیده عبارت از: آیا دفترچه بیمه دارید یا خیر؟ و اگر دفترچه بیمه دارید به گزینه های زیر که نام سازمان های بیمه گر است پاسخ دهید.

وی اذعان داشت: با این عملکرد خواهیم توانست افراد فاقد پوشش بیمه را نیز در کشور شناسائی کرده و آنان را تحت پوشش قرار دهیم و دیگری اینکه ضمن شناسائی هم پوشانی ها از موازی کاری در کشور جلوگیری نمائیم.

ریاضیات این عملکرد سازمان بیمه سلامت ایران را در سرشماری کار بزرگی عنوان کرد و گفت: امید است بتوانیم بیش از پیش خدمات سلامت را در جامعه ارتقاء داده و با سهولت در اختیار ذینفعان قرار دهیم.
 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده