ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات خیلی شیک و مجلسی!

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ خیلی شیک و مجلسی!

آخرین خبر/ گزیده‌ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز سه شنبه به شرح زیر می باشد.

کیهان – این روزنامه در یادداشتی با عنوان «خیلی شیک و مجلسی!» نوشت: برخی می‌گویند که حافظه تاریخی مردم ضعیف است و یادشان نمی‌ماند که مثلا یک سال قبل یا کمی بیشتر،چه اتفاقی افتاد وچه کسی چه حرفی زد! در حالیکه واقعیت این گونه نیست و مردم، همه چیز را به یاد دارند و اگر چیزی نمی‌گویند، بخاطر ماهیت زندگی اجتماعی، دادن فرصت به مدعیان و مهمتر از همه، به خاطر همراهی به امید روزهای بهتر است.

آفتاب یزد- «گشت ارشاد نامحسوس شد» عنوان نخست این روزنامه است که کلمه نامحسوس در آن، با رنگ قرمز چاپ شده است. به نوشته این روزنامه، با حضور گشت ارشاد نامحسوس در سطح شهر، شماره پلاک رانندگان متخلف، مزاحم و بدحجاب به طور نامحسوس ثبت می شود.

کیهان- این روزنامه درگزارشی باعنوان «دستاورد تقریبا هیچِ برجام، سوغات بزک ‌کنندگان آمریکاست» سخنان سیف را دستاویزی برای حمله به سیاست خارجی دولت یازدهم و برجام قرار داد نوشت: در این روزها که افکار عمومی و دلسوزان نظام نگران عواقب برجام و نقض عهد از سوی آمریکا هستند.جریانی خاص فارغ ازهمه این مباحث وفارغ از اظهارات تامل برانگیز سیف در خصوص برجام، همچنان بر طبل مزایای ارتباط با آمریکا برهر قیمت می ‌زنندوصحبت از برجام‌ های دنباله‌ داررا رها نکرده‌اند.

سیاست روز- این روزنامه در گزارشی با عنوان «زنگ فروپاشی برجام به گوش می رسد نظر تعدادی از کارشناسان را در راستای مخالفت با برجام منتشر کرد.

جوان- این روزنامه در یادداشتی به بدعهدی آمریکایی ها در اجرای برجام پرداخت و ضمن ادعای ضد و نقیض گویی دولتمردان در مورد برجام، نوشت: به نظر می‌رسد دولتمردان در تحلیل ناکامی‌های پی در پی پسابرجامی، به غلط به جای دیدن دشمن حقیقی، به دنبال مقصر تراشی داخلی هستند.

اعتماد-این روزنامه در یادداشتی با عنوان «ماموران نامحسوس و تشخیص موارد ناهنجار و بهنجار»، به برخی نکته های قابل بررسی در طرح گشت ارشاد نامحسوس اشاره کرد که بی توجهی به آنها می تواند برای شهروندان دردسر ساز شود. وی در این یادداشت آورد: به نظر می‌ رسد تشخیص مصداق با کسانی است که مشخص نیست در این زمینه ها صاحب صلاحیت و تخصص باشند...به نظر می ‌رسد از هر اقدامی که باعث دخالت افراد غیرحرفه‌ ای در اموری می ‌شود که مستلزم داشتن اطلاعات خاص است باید خودداری شود. واضح است امور قضایی و حقوقی می‌ تواند مهم‌ ترین این موارد تلقی شود.

جوان –این روزنامه در گزارشی با عنوان«ظریف: 30 ماه مذاکره نکردیم برای یک سند توخالی »نوشت:«نگرانی از حال و روز برجام، محمدجواد ظریف را بازهم برای مذاکره با همتای امریکایی‌اش به واشنگتن کشید. ظریف قبل از رفتن به واشنگتن، انتقادات تندی روانه امریکا کرد و در گفت وگو با رسانه‌های اروپایی گفت که ایران 30 ماه مذاکره نکرده که حالا یک سند توخالی دستش باشد.
شرق – این روزنامه در گزارشی با عنوان « با عنوان « منافع مشترک ایران و آمریکا در فریز نفتی » به وقایع دوحه و طرح فریز نفتی عربستان که با کارشکنی خودش بدون نتیجه به پایان رسید واکنش نشان داد

ابتکار –این روزنامه در گزارشی با عنوان «حج امسال و کارشکنی های ادامه دار عربستان» با شاره به تحولاتی که بین ایران و عربستان رخ داده نوشت: «حج» بعدی نزدیک است، گروه هایی از ایران برای مذاکره در این باره راهی عربستان شده اند، تا به توافقاتی در این باره برسند. «امنیت زائران»، «نحوه صدور ویزا» و «راه هوایی و شرکت هواپیمایی که زائران با آن مسافرت کنند» در این بین از نکات مهم مذاکرات بوده است. باید دید شروطی را که دو طرف برای حج امسال در نظر گرفته اند به نتیجه خواهد رسیدیا ن.»

جوان – این روزنامه در مطلبی با عنوان « وزارت طب شیمیایی گلوی طب سنتی را فشرد! »نوشت: در حالی که طب سنتی با رویکرد اصلی حفظ و تداوم سلامت و حذف بیماری بر پیشگیری تمرکز دارد رویکرد اساسی طب مدرن غربی تنها عبور از بیماری هاست و بر پایه پیشگیری و مداوا پایه گذاری نشده است. در چنین شرایطی پزشکان که با طب مدرن وارداتی پرورش یافته اند به این طب گرایش بیشتری دارند.

شرق – این روزنامه در مطلبی با عنوان « سفره رنگین احمدی‌نژاد برای دو بانک »به چگونگی مبادلات ارزی در دولت قبل اختصاص داد و در گفت و گو با مهدی کسرایی‌پور مدیرکل اداره عملیات ارزی بانک مرکزی به نقل از وی نوشت: در دولت آقای احمدی‌نژاد، بانک‌های طراز اول شروع به قطع روابط کارگزاری خود با ما کردند و ما به سمت کارگزاران درجه‌دو رفتیم. هالک‌بانک ترکیه و بانک آو کنلن چین تنها کارگزاران ما بودند.

ابتکار – این روزنامه درمطلبی با عنوان « تبلیغات 96 در تریبون 95 »به بررسی علل انتقاد برخی نمایندگان مجلس از عملکرد دولت پرداخت و نوشت: این اقدامات در پی نگرانی اصولگرایان بعد از شکستی که در انتخابات اخیر مجلس خوردند برای موفقیت در انتخابات آتی ریاست جمهوری و تنها شانس آنها برای غلبه بر رقیب در عرصه سیاست دور از ذهن نیست.

ابتکار – این روزنامه در مطلبی با عنوان "کنکور در برزخ «سابقه»!،"با اشاره به روند تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور که از 5 سال پیش اجرایی شد نوشت: این موضوع با اعتراضات گسترده ای از سوی داوطلبان و برخی از کارشناسان روبرو شد. چالشی که سبب شد موضوع تاثیر سوابق تحصیلی که سال‌ها بر سر آن اختلاف نظر وجود داشت دوباره جان تازه ای گیرد و باز به بحث و بررسی گذاشته شود.

اعتماد – این روزنامه درمطلبی باعنوان « صدورحکم محکومیت زنجانی در پرونده تامین اجتماعی،» با اشاره به اینکه تامین اجتماعی یکی ازشاکیان پرونده زنجانی است نوشت :سازمانی که در دوران مدیریت مرتضوی، ١٣٨ شرکت را به میلیاردر نفتی منتقل کرد، پس از چند سال، با صدورحکم رد مال،بازهم زنجانی را در پرونده‌ای دیگر مجرم معرفی کرد.

اعتماد - احمد خرم وزیر دولت اصلاحات گفت : دهک بالای جامعه به خاطر یارانه رای به روحانی را پس نمی گیرند.

همشهری - این روزنامه با انتشار عنوان بیمه توسعه همچنان زندانی دارد، نوشت: با وجود گذشت بیش از 6 سال از مشکلاتی که برای بیمه گذاران بیمه توسعه پیش آمده هنوز تعدادی از این بیمه گذاران که در حوادث رانندگی مقصر شناخته شده اند، نتوانسته اند از تعهدات این شرکت که 2 سال است منحل شده، استفاده کنند.

آرمان - این روزنامه با انتخاب عنوان صادرات نیمی از آب شرب پایتخت!، نوشت: صادرات سیب‌زمینی در سال گذشته به 678 هزار و 723 تن رسید که از نظر وزنی 38 درصد بیشتر از سال 1393 بود و این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات آب مجازی یعنی محصولات آب‌بر و کنترل آن برنامه‌ریزی‌های بسیاری طی دو سال گذشته انجام داده تا صادرات محصولات کشاورزی از نظر اقتصاد آب، به صرفه‌تر باشد.

آرمان - «بازگشت تلخ به گذشته شیرین»؛ شاید بهترین عبارت که این روزهامی‌توان برای طیفی از اصولگرایان که البته اکثریت آنها هستند بیان کرد جز این بازگشت تلخ نیست. پر بیراه نیست اگر گفته شود گروه‌های سیاسی در ایران پس از رسیدن به قدرت چنان مغرور می‌شوند که با گذشته خود خداحافظی می‌کنند به عبارتی گذشته سیاسی خود را سه طلاقه کرده و تصور می‌کنند قدرتی که در آن زمان به واسطه رای مردم در اختیارشان قرار گرفته است ابدی است که هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا این تفکر اشتباه را داشتند و دارند.

آفتاب یزد- مرتضی مبلغ فعال اصلاح طلب درگفت وگو با این روزنامه گفت: شکست برجام هم موجب بازتولید احمدی‌نژاد نمی‌شود

وقایع اتفاقیه- ناصر ایمانی فعال اصولگرا در گفت‌وگو با این روزنامه در باره بازگشت احمدی نژاد صحنه به سیاست کاندیداتوریش از سوی جریان اصول گرایی گفت: پرونده احمدی‌نژاد را بسته‌ایم.

سیاست روز- این روزنامه در گزارشی با عنوان « احتمال خانه‌تکانی تحمیلی در پاستور» به گمانه زنی ها و اظهارات بیان شده از سوی فعالان اصلاح طلب به درباره تغییر یا ترمیم کابینه پرداخت .

دنیای اقتصاد – این روزنامه درمطلبی با عنوان « هیجان دوسویه در بورس تهران » نوشت : شاخص کل بورس تهران طی معاملات روز دوشنبه ، پس از یک دوره عقب‌نشینی هشت روزه، بار دیگر با جهشی ۹۱۹ واحدی مواجه شد و طی یک کانال‌شکنی، در عدد ۷۸ هزار و ۴۳۵ واحد ایستاد. این در حالی بود که شاخص کل سه روز معاملاتی پیاپی و از انتهای هفته گذشته، بیش از ۲هزار و ۵۰۰ واحد از ارتفاع خود را از دست داده بود.

اعتماد- این روزنامه درمطلبی باعنوان «برخی مخالفان تندرو دیگر برای‌شان هیچ باقی نمانده »نوشت: برخی از مخالفان تندرو دولت به ظاهر در وضع بسیار بد و بغرنجی قرار گرفته‌اند که تا این حد غیرمنطقی و غیرمسوولانه به تخریب منافع ملی کشور اقدام می‌کنند. باید نتیجه گرفت که دیگر برای آنان هیچ چیزی باقی نمانده است. هیچ!!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده