ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سالانه 63میلیون مترمعکب آب در طرح آبرسانی به شهر سنندج تأمین می شود

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کردستان، علیرضا تخت شاهی افزود: در راستای سیاست های وزارت نیرو و رویکرد شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، طرح آبرسانی شهر سنندج، شامل خط انتقال آب خام، تصفیه خانه شماره 2، 60 هزار متر خط انتقال، 81 هزار مترمکعب مخزن ذخیره و شش ایستگاه پمپاژ برای تأمین آب شرب شهر سنندج در افق 1410 تعریف شده است.
وی یکی از ویژگی های مهم این پروژه را ثقلی بودن آن عنوان کرد و گفت: این ویژگی موجب می شود تا مسافت 20 کیلومتری، آب به صورت ثقلی و بدون نیاز به پمپاژ به انتهای شهر منتقل شود.
تخت شاهی، اهداف اجرای این طرح را تأمین آب شرب شهر سنندج تا افق سال 1410 به میزان تقریبی دو مترمعکب در ثانیه (معادل 63میلیون مترمعکب در سال)، انتقال ثقلی از دریاچه سد قشلاق به تصفیه خانه های 1 و 2 و کاهش انرژی مصرفی در تصفیه خانه ها عنوان کرد.
وی طول تونل انتقال را دو هزار و 640 متر و قطر این تونل را 2.2 متر ذکر کرد و گفت: طول کانال انتقال نیز دو هزار و 640 متر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در خصوص تصفیه خانه آب شماره 2 سنندج نیز گفت: سیستم تصفیه این مجموعه از نوع فیلتراسیون مستقیم، عرصه آن 10 هکتاری و ظرفیت تصفیه یک هزار و 100 لیتر بر ثانیه را دارا است.
وی واحدهای هیدرولیکی و ساختمان های این تصفیه خانه را شامل، ماکرو استرینر، مخزن آب خام به همراه حوضچه های ورودی و خروجی، ساختمان های شیمیایی، کلرزنی، فلاکولاتور، فلاش میکسر، ساختمان تولید ازن و 'ازن زنی' اولیه، فیلتراسیون، مخزن آب تصفیه شده به همراه حوضچه ورودی و خروجی، ایستگاه پمپاژ، کلرزنی، لاگون های ته نشینی مواد، انبار، پست پاساژ، ساختمان های کارمندی و کارگری و نگهبانی ذکر کرد.
تخت شاهی تصریح کرد: خط انتقال آب خام پروژه آبرسانی به شهر سنندج دارای لوله هایی از نوع فولادی – جوشی با قطر یک هزار و 400 میلی متر و طول دو هزار و 650 متر است و با هفت حوضچه دارای پیشرفت فیزیکی و ریالی 100 درصد است.
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان، مشخصات خطوط انتقال آب تصفیه شده را شامل لول گذاری از نوع GRP، فولادی و چدنی با قطر 500 تا هزار میلی متر و طول 60کیلومتر عنوان کرد.
وی نوع مخازن به کار رفته در این طرح را بتنی و با حجم 81 هزار مترمعکب عنوان کرد و گفت: 6 ایستگاه پمپاژ با هد پمپاژ 40 تا 70 متر در این پروژه مورد استفاده قرار می گیرد.
3033

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده