ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشد بکارگیری ICT در فعالیتهای نفت و گاز باعث بالا رفتن بازده و کارایی این صنعت می شود

رشد بکارگیری ICT در فعالیتهای نفت و گاز باعث بالا رفتن بازده و کارایی این صنعت می شود

آی سی تی پرس/ رشد روزافزون استفاده از فناوریهای ارتباطات و اطلاعات (ICT) در صنعت نفت و گاز آفریقای جنوبی موجب شده تا این بخش در حال تغییر و تحول عظیمی باشد.

شرکتهای نفتی این کشور در حال بکارگیری هر چه بیشتر فناوریهای ICT در فعالیتهای خود هستند تا هم کارایی و بازده را بالا ببرند و هم اینکه هزینهها را پایین بیاورند.
بر اساس تحلیل آماری که توسط شرکت "فراست و سالیوان" Frost & Sullivan در زمینه استفاده ICT در بخش نفت و گاز آفریقای جنوبی صورت گرفته است سال 2014، حدود 44.3 میلیون دلار سرمایه گذاری شد و پیش بینی میشود که با میزان رشد 2.7 درصد در سال تا سال 2019 این رقم به 50.6 میلیون دلار افزایش پیدا کند.

این تحقیق بکارگیری ICT در حوزه نفت و گاز را در 7 شاخه مورد بررسی قرار داده است: ارتباطات تلفن همراه، سرویسهای ابری، دیتاسنترها، ارتباطات ثابت و غیر سیار، سخت افزار IT، سرویسهای مدیریت شده و یکپارچگی سیستمها.

"ماکنلا" تحلیلگر صنعت ICT شرکت Frost & Sullivan گفت: تغییراتی که در تمام بخشهای صنعت نفت و گاز بوقوع پیوسته لزوم استفاده از روشهای مدیریت اطلاعات، الگوهای تحلیلی و بهینه کردن نتیجه در عملکرد بالادست و پاییندست بیش از پیش کرده است. از جمله گرایشهای عمده ICT برای بالابردن بازده و کارایی این بخش از صنعت شامل سرویسهای ابری، برنامه های ماشین به ماشین (M2M) که موجب دسترسی از راه دور میشود، بیگ دیتا و همکاری در همه جا و همه وقت میشود.

برغم اینکه نقش فناوری ارتباطات در صنعت نفت و گاز بیش از پیش در حال گسترش است ولی سرویسهایی نظیر ارتباطات همچنان پرهزینه است که موجب عدم استفاده بیشتر شده است. هر چند که قرار است در دراز مدت هزینه سرویسهای ارتباطی معقولتر شود و موجب رونق سرویسهای ابری نیز بشود.

به همین منظور و با هدف تأثیرگذاری، تأمین کنندههای سرویس ICT باید درک و شناخت خود از نیازهای مخصوص به این بخش و اینکه ICT در این زمینه چه نقشی میتواند ایفا کند را وسیعتر کنند. برای صنعتی مانند نفت و گاز که بسیار پرتنش است، ICT میتواند باعث بهبود اکتشاف و تولید شود، پالایش را بهتر کند و عملکردهای جهانی را بهینه کنند.

چهارمین کنفرانس و نمایشگاه ICT در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 3 و 4 آذر 94 در تهران برگزار میشود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده