ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حقیقت پور نوشت: نوبت راستی آزمایی دولت یازدهم در برابر ولایت فقیه

حقیقت پور نوشت: نوبت راستی آزمایی دولت یازدهم در برابر ولایت فقیه

خانه ملت/ عضو هیأت رئیسه کمیسیون ویژه برجام معتقد است دولت یازدهم در زمینه بررسی برجام در برهه ای از امتحان به سر می برد که باید دید در این آزمون اطاعت از ولایت فقیه سربلند می شود یا خیر.

منصور حقیقت پور، عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون ویژه برجام پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان یادداشتی را در اختیار این خبرگزاری قرار داده است. متن یادداشت به شرح زیر است:
یکی از نعمت های انتقلاب اسلامی طراحی جدید حکومت بر پایه اصل ولایت فقیه است. ولی فقیه در میان سایر علما آگاه، عامل و شجاع در رسیدگی به امور جامعه انتخاب شده که با حضور ایشان حاکمیت مشروع و قانونی می شود.

ولی فقیه همواره موتور محرک نظام جمهوری اسلامی را حفظ و همواره حامی مجریان حکومت بوده است که میزان همراهی و هماهنگی حکومت ها با ولایت، شاخصی برای مردم غیور است تا بتوانند درستی و صداقت حکومت را مورد سنجش قرار دهند.

در این زمینه درک درست مقام ارشد اجرایی دولت از جایگاه شرعی و ولایت فقیه باعث هماهنگی کامل دولت و ولایت می شود که اوج این هماهنگی در عبارت شهید رجایی مشاهده می شود. شهید رجایی خود را مقلد رهبری و ولی فقیه اعلام کردند که نتیجه آن رفتار، اعتلای منزلت شهید رجایی در نزد مردم و خدای بزرگ بوده و تنزل بر این سطح تا مقام دریوزگی به غرب و منافقین است.

مقایسه دولت هشتم و نهم نیز از این جنس است. دولت هشتم در طول 4 سال همراهی مناسبی با ولایت فقیه داشت ولی همان رئیس دولت در مقطع دولت نهم در تقابل با ولایت فقیه قرار گرفت به طوری که ولی فقیه با انتخاب یار غار دولت نهم به عنوان معاونت اولی مخالفت کرد و رئیس دولت در مقابل این نظر حاضر شد 11 روز خود را در منزل حبس کرده و امور کشور را مختل کند که این تقابل باعث تنزل رئیس دولت نهم در نزد مردم شد این در حالی است که این تنزل در مقابل درگاه الهی با کرام الکاتبین است.

اینک نوبت راستی آزمایی دولت یازدهم فرا رسیده است. دولت پیش از سخنان مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس خبرگان در امتحانی بزرگ قرار گرفت و اعلام کرد دلیلی برای ورود مجلس به بررسی نهایی برجام وجود نداشته و دولت قصد ارائه لایحه در این مورد را ندارد.

اما اینک رهبری معظم رسما نظر خود را مبنی بر جایگاه قانونی مجلس شورای اسلامی در بررسی برجام اعلام کردند و فرمودند که این مطلب را پیش از این شخصا به رئیس جمهور محترم نیز اعلام کرده اند اما علیرغم اعلام نظر رهبر معظم انقلاب، دولت یازدهم تا کنون لایحه برجام را به مجلس ارائه نکرده است که این اقدام دولت یازدهم می تواند میدانی برای راستی آزمایی این دولت در مقابل ولایت فقیه باشد لذا امیدواریم تا زمانی که باقیست نظر دولت به قانون برگشته و با استفاده از ظرفیت قانونی مجلس پرونده برجام را پیگیری کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده