ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چه مبلی برای چه چیدمانی؟

 چه مبلی برای چه چیدمانی؟

خراسان/ مبلمان ها به راحتی می توانند بر احساس و تجربه شما از فضای داخلی خانه تان تاثیر گذار باشند. آن ها می توانند به شما حس راحتی بدهند یا برعکس وادارتان کنند رسمی و خشک رفتار کنید. همه ما مبلمان ها را به چشم عناصری که به یک فضا جان می دهند و به آن روح و عینیت می بخشند می شناسیم اما این عناصر جلوه بخش، همان قدر که می توانند در زیبایی یک فضا تاثیر گذار باشند به همان اندازه هم می توانند در جهت عکس آن عمل کنند. به گزارش سایت «چیدانه »این مطلب می خواهد به شما نشان دهد چگونه می توانید چیدمان داخلی زیباتری با توجه به انتخاب درست مبلمان ها داشته باشید.
توجه ویژه به تزیینات خانه: برای این که شاهد هماهنگی خوبی میان تمام اجزای چیدمان داخلی خانه مان باشیم باید در هنگام انتخاب مبلمان، کلیت فضا و تزیینات آن را نیز در نظر بگیریم؛ برای مثال اگر در خانه تان گچبری های زیبا و پر از جزئیات، وسیله های دکوری چوبی و آینه های قدی یافت می شود به این معناست که فضای داخلی شما سبک کلاسیک دارد و بنابراین باید مبلمان هایی که انتخاب می کنید سبکی کلاسیک داشته باشد. مبلمان با سبک مدرن هماهنگی فضا را از بین می برد و باعث بر هم خوردن نظم چیدمان داخلی فضایتان می شود.
توجه به بافت مبلمان: بافت مبلمان رابطه مستقیمی با ایجاد حس راحتی و آرامش در فضا دارد. اگر در چیدمان داخلی خانه تان از وسیله های دکوری چوبی زیاد استفاده کرده اید، بهتر است مبلمان هایتان چوبی نباشد تا چیدمان داخلی سنگین و تیره نشود، بهتر است در کنار این وسیله های چوبی از مبلمان های تمام پارچه با رنگ های روشن استفاده کنید زیرا چوب به طور ذاتی جاذب نور است و رنگ های روشن این کمبود نور را در فضای داخلی خانه جبران خواهد کرد.
هماهنگی رنگ مبلمان با چیدمان داخلی: اگر خانه کوچک یا کم نوری دارید بهتر است قید مبلمان های پارچه ای پفکی و بزرگ تیره رنگ را بزنید و خانه تان را به سمساری تبدیل نکنید. سعی کنید مبلمان های ظریف با ابعاد کوچک و از ۱۲ رنگی که با هر چیدمانی هماهنگ می شوند استفاده کنید. در خانه های بزرگ، دست تان در انتخاب رنگ مبلمان باز تر است و می توانید از مبلمان هایی با چند رنگ و پارچه متفاوت برای تنوع بخشیدن به فضایتان استفاده کنید.
نکته ای مهم درباره مبل مان L شکل: بر خلاف تصور خیلی از مردم که فکر می کنند مبل های L شکل نجات بخش چیدمان داخلی ساده خانه آن هاست؛ همیشه هم این طور نیست. اگر در چیدمان داخلی خانه تان از یک دست مبل بهره می برید، بهتر است از این نوع مبل ها صرف نظر کنید زیرا این کار فضای خانه تان را خالی نشان می دهد و باعث بر هم خوردن نظم و تقارن چیدمان داخلی خانه تان خواهد شد و بر عکس اگر از دو دست یا تعداد بیشتری مبلمان بهره می برید، این مبل های L شکل به شما در تفکیک فضایی کمک خواهند کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده