ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شوهرم مانند برده با من رفتار می کند

 شوهرم مانند برده با من رفتار می کند

خراسان/ همسرم همیشه با لحن زشتی صدایم می زند و حرف می زند و اصلا توجهی به من ندارد. خسته شدم. قصد جدایی دارم. با من مثل برده رفتار می کند، هر چیزی می گویم بخر نمی خرد.
خانم گرامی! درباره این که در پیامک تان گفته اید قصد جدایی دارم باید توجه کنید که طلاق تصمیم کوچک و بی اهمیتی نیست پس بهتر است اول با نگاه کردن به شرایط فعلی تان از زاویه های دید متفاوت به بررسی پیامدها، مزایا و معایب این تصمیم بپردازید؛ البته به نظر نمی رسد تصمیم قاطعی برای جدایی داشته باشید چون همین پیام شما نشان می دهد در حال جمع آوری اطلاعات برای یافتن بهترین راه حل هستید و البته جدایی معمولا راه حل مناسبی نیست.
فقط به مشکلات فکر نکنید
با توجه به متن پیامکی که فرستاده اید، به نظر می رسد بیشتر توجه تان در زندگی به مشکلات و شکایت های تان است. این نوع نگرش به زندگی تاکنون چه مسائلی را در زندگی شما حل کرده است؟
فکر می کنم می توانید فهرست بلندتری برای شکایت از شوهرتان ارائه کنید و قاعدتاً می توانید برای توصیف هر کدام از موارد آن فهرست، مطالب زیادی را بیان کنید ولی آیا این کار کمکی به بهبود شرایط شما می کند؟ بنابراین کمی از تمرکز روی این مسائل دست بردارید.
دلایل رفتارهای شوهرتان را بیابید
اگر شوهر شما با شما مانند برده رفتار می کند، آیا خود او هم از این رفتارش ناراحت می شود یا نه؟ اگر او با لحن زشتی شما را صدا می زند، خودش هم ناراحت می شود یا نه؟ اگر آنچه از او می خواهید بخرد را نمی خرد، خودش هم اذیت می شود یا نه؟ پاسخ به این سوال ها مشخص می کند که شوهرتان چنین رفتارهایی را عمدا انجام می دهد یا خودش هم ناخودآگاه دست به چنین واکنش هایی می زند و رفتارهایش در کنترل خودش نیست.
تفکر «مشکل محور» نداشته باشید
اگر انتظار داشته باشید شوهرتان خودش را ظالم بنامد و از شما عذرخواهی کند و قول دهد که رفتارهایش را عوض کند، هیچ اتفاق مثبتی در انتظار شما و زندگی مشترک تان نیست. هنگامی که بپذیرید قرار است خودتان خواسته های خودتان را برآورده کنید، بیشتر از آن که به شکایت کردن بپردازید، به جست و جوی راه حل خواهید پرداخت. باید به جای تفکر «مشکل محور»، تفکر «راه حل محور» داشته باشید.
از موثرترین راه حل استفاده کنید
از دیدگاه واقعیت درمانی، تمام رفتارهای انسان ها از جمله رفتارهای شوهر شما برای برطرف کردن نیازهایشان انجام می شود که شامل نیاز به بقا، قدرت، عشق و تعلق خاطر، آزادی و تفریح است.
برای شناسایی نیازهای شوهرتان لازم است، رفتارهای تان را بیشتر بررسی کنید. ضمن شناسایی علل رفتار شوهرتان، می توانید به صورت اصولی با او مذاکره کنید تا راه های بهتری برای برطرف کردن نیازهایش پیدا کنید به شکلی که نیازهای خودتان نیز برطرف شود و رابطه شما شکل بهتری داشته باشد. در پایان فراموش نکنید اولین و موثرترین راه حل برای مشکلات زناشویی، مذاکره است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده