ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روح الله حسینی: مدرسه ملی سینما زیرساخت‌های علمی انیمیشن را فراهم می‌آورد

روح الله حسینی: مدرسه ملی سینما زیرساخت‌های علمی انیمیشن را فراهم می‌آورد

مهر/ رییس مدرسه ملی سینما اعلام کرد این مرکز آموزشی در برنامه خود ورود به مبانی علمی، آموزشی و پژوهشی انیمیشن را درنظر گرفته است.
روح الله حسینی رییس مدرسه ملی سینمای ایران در حاشیه برگزاری دومین همایش ملی انیمیشن ایران به خبرنگار مهر گفت: در دو حوزه سینمای مستند و انیمیشن باید فعالیت های جدی‌تر و عملی‌تری صورت گیرد و این دو حوزه به ویژه سینمای انیمیشن ایران نیاز به حمایت های جدی تر دارد زیرا غفلت از سینمای انیمیشن پیکره سینمای ایران را در آینده نه چندان دور دچار مشکل خواهد کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه بحث تولید انیمیشن در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مدنظر است و مقوله آموزش و پژوهش هنر انیمیشن نیز از مهمترین سرفصل های مراکز آموزشی مانند دانشکده های سینما است.

رییس مدرسه ملی سینمای ایران با اشاره به کار‌گاه‌هایی که طی دو روز گذشته در همایش ملی انیمیشن سینمای ایران برگزار شد، بیان کرد: در این کارگاه‌ها به این موضوع اشاره شد که هنر انیمیشن نیاز به یک مرکز مطالعات عالی دارد که من در همین جا اعلام می‌کنم بخشی از فعالیت های مدرسه ملی سینمای ایران در مسیر تبیین سیاست های پژوهشی و آموزشی کلان در حوزه های مختلف صنعت سینما است.

حسینی تصریح کرد: مدرسه ملی سینما به عنوان مرجع آموزشی و پژوهشی در همه شاخه‌های سینما ورود پیدا می کند و هنر - صنعت انیمیشن نیز از این قاعده مستثنی نیست و ما وظیفه خود می دانیم که حمایت علمی از انیمیشن ایران را تبیین و اجرایی کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده