ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چمران: همسو کردن نیروی شوراها به نفع کل کشور خواهد بود

چمران: همسو کردن نیروی شوراها به نفع کل کشور خواهد بود

ایرنا/ رئیس شورایعالی استان ها گفت: دو قطبی شدن منجر به افزایش برخورد و هدر رفت انرژی خواهد شد.

به گزارش ایرنا از شورایعالی استانها، مهدی چمران در آیین تکریم و معارفه هیات رئیسه شورایعالی استانها با بیان اینکه تمام سعی و تلاشمان این است که درمسیری که شایسته شوراهاست، قدم برداریم، افزود: شوراها در کشورهای دیگرهمچون انگلیس که قریب به یکصدسال از عمر آنها می گذرد، جایگاه خود را یافته اند. حتی در آلمان شوراها و شهرداری ها چنان قوی عمل می کنند که حتی وزرا نیز توان مقابله با آنها را ندارند.
حرکت شورایی یک حرکت فردی نیست بلکه یک حرکت جمعی است. در هیچ جامعه ای کسی نمی تواند کاری کند مگر اینکه آن حرکت یک حرکت جمعی و گروهی باشد.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید از دوقطبی شدن جامعه پرهیز کرد، ادامه داد: دو قطبی شدن منجر به افزایش برخوردها و هدر رفت منابع و انرژی خواهد شد.
چمران با بیان اینکه ما باید کاری بکنیم که به جایگاه واقعی شوراها برسیم، تصریح کرد: قطعا و یقینا اگر حرکت های شورایی منسجم و متحد باشد به جایگاه خوبی خواهم رسید چرا که عملکرد کشورهای دیگر گواه این موضوع هستند.
به گفته وی شورایی بودن به دنبال سود و منفعت بودن نیست؛ بلکه به دنبال خدمت به نظام، انقلاب، شهرها و روستاها بودن است.
رئیس شورایعالی استانها نبود اعتبار، بودجه و قانون کامل را از نواقص کار برای شوراها عنوان و خاطرنشان کرد: همسو کردن نیروها و انرژی شوراها یقینا به نفع کل کشور خواهد بود، ایران کشوری نمونه و الگو برای خیلی از کشورها است. آنان برای تعیین اهدافشان چشم به عملکرد ما دوخته اند.
چمران ادامه داد: به عنوان مثال کشوری همچون عراق برای تدوین قانون شورایی خود از تجربیات شورایی کشورمان استفاده کرده و با مشورت گرفتن از ما و برطرف کردن نواقصی که برای نظام شورایی وجود داشت، توانست قوانین محکم تری برای شوراهای خود تدوین کند.
وی افزود: بسیاری از مشکلات کشور می تواند با کمک جامعه شورایی با موفقیت، پشت سر گذاشته شود. همانطور که بسیاری از تصمیمات بدون مشورت با شوراها به شکست منتج شد.
رئیس دوره پیشین شورایعالی استانها ضمن تشکر از کسانی که در طول یک سال زحمت کشیدند، گفت: باید تمام تلاش خود را به سمت و سویی حرکت دهیم که موجب رضایت خداوند باشد.
غلامرضا بصیری پور افزود:هیچ برد و باختی در این انتخابات در کار نیست. چه مهندس چمران رئیس شود و چه بنده برد، برد است. چرا که در همه جای این نظام مقدس می شود خدمت کرد.
وی با بیان اینکه برای دوره قبل استخاره کردم، اگر خوب نمی آمد، برای ریاست شورای عالی استان ها کاندید نمی شدم، تصریح کرد: بالاخره این یک سال تجربه ای شد برای ما که بعدها امیدواریم به نحو احسن از آن استفاده کنیم.
بصیری پور با اشاره به دوستی 30 ساله خود با مهندس چمران تصریح کرد: اینکه چه کسی رئیس می شود را نباید مدنظر قرار دهیم و همه باید برای پویایی شوراها فعالیت کنیم.
وی با بیان اینکه بنده یک شعاری را برای خود از ابتدای سال با عنوان پویایی شوراها، تعریف کرده ام و سعی کردم برای تحقق این شعار از ظرفیت های انسانی شوراها که 117 هزار نفر هستند و از 75 عضو شورای عالی استفاده کنم، افزود: بارها عرض کرده ام که در هر پست و مقامی که باشم؛ خدمت به محرومان را سرلوحه کار خود قرار خواهم داد.
دربیست و سومین اجلاس شورایعالی استانها با موضوع انتخابات هیات رئیسه شورایعالی استانها سال سوم و دوره چهارم در ساختمان مجلس قدیم برگزار و مهدی چمران به عنوان رئیس انتخابات دوره چهارم شورای عالی استان ها انتخاب شد.
همچنین ۷۲ نفرعضو در این انتخابات شرکت کردند و مهدی چمران با ۴۲ رای رئیس دوره چهارم انتخابات شورای عالی استان ها شد.
غلامرضا بصیری پور رئیس شورای عالی استان ها با ۳۲ رای نتوانست برای دوره دوم بر صندلی ریاست تکیه زند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده