ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کیفیت و ایمنی گزینه ای مهم و قابل تامل در صنعت خودرو ایران

کیفیت و ایمنی گزینه ای مهم و قابل تامل در صنعت خودرو ایران

خبر خودرو/ یک کارشناس صنعت خودرو گفت : در صورتی که واردات خودرو با هدف ایجاد رقابت و ارتقاء کیفیت صورت می گیرد طبعا اقدام مهمی است اما در شرایط حاضر زمینه آن فراهم نیست .

امرالله امینی افزود : به نظر می رسد دولت برای تامین کسری بودجه در سال آینده به دنبال کسب در آمدهای حاصل از واردات خودرو است این در حالی است که سیر صعودی واردات خودرو، فشار ارزی را به کشور وارد کرده و موجب افزایش نرخ ارز خواهد شد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر نظارت بر واردات خودرو خاطر نشان کرد : با توجه به افزایش واردات خودرو به کشور ضروری است تا دولت نسبت به گسترش این خودروها و کیفیت و استاندارد آنها توجه بیشتری نماید.
وی همچنین با توجه به اقدام خودروسازان برای ورود و تولید خودروهای جدید در داخل گفت : در شرایط کنونی کشور و همچنین با توجه به سابقه صنعت خودرو ایران و حجم تولیدات داخلی باید تلاش شود تا از محصولات و برندهای معتبر جهانی برای واردات و داخلی سازی بهره برد تا رشد و ارتقاء صنعت خودرو داخل را به همراه داشته باشد.
وی تصریح کرد : خودروسازان باید در جهت بومی سازی و تولید محصولاتی با برند ملی اقدام نموده و با تمرکز بیشتر ، به طور جدی این موضوع را پی گیری نمایند.
وی در ادامه بر افزایش داخلی سازی در صنعت خودرو تاکید کرد و اظهار داشت : امروز خودروسازان برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید نسبت به داخلی سازی گام های محکم تری بردارند مسلما با تلاش شرکتها در جهت داخلی سازی و توسعه بهره وری و کارایی در صنعت خودرو ، می توان شاهد رشد و پیشرفت بیشتری در خودروسازی کشور بود.
وی در ادامه دو گزینه اصلی و مهم در صنعت خودرو را کیفیت و ایمنی اعلام کرد و گفت : در صورتی که این دو مساله مهم در کنار یکدیگر در صنعت خودرو لحاظ نشود مسلما شاهد ارتقا ء و توسعه خودروسازی نخواهیم بود.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت : در حال حاضر مواردی چون پرداختن به آموزش ، سرمایه گذاری و مدیریت در صنعت خودرو کشور ضعیف است در حالی که دستیابی به کیفیت و ایمنی در صنعت خودرو نیازمند فراهم نمودن این شرایط و حمایت دولت است.
امینی افزود : در صورتی که همه عوامل موثر در کیفیت به صورت هماهنگ با یکدیگر و همزمان فعالیت کنند مسلما کیفیت در صنعت خودرو ایران ارتقاء خواهد یافت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X