ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سفیر سابق آمریکا در آژانس: مدیر جدید باید مثل البرادعی باشد تا تخلفات ایران را گزارش نکند

سفیر سابق آمریکا در آژانس: مدیر جدید باید مثل البرادعی باشد تا تخلفات ایران را گزارش نکند

فارس/ فرستاده سابق آمریکا به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید مدیرکل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیشتر یک مهره سیاسی بوده تا یک بازرس هسته‌ای و چنین مهره‌ای نسبت به مدیرکل فعلی آژانس برای اغماض در خصوص تخلفات هسته‌ای ایران، مناسب‌تر است.

«گرِگ شولت» سفیر سابق آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی معتقد است که مدیرکل قبلی آژانس یعنی «محمد البرادعی» تفاوت زیادی با مدیرکل فعلی دارد و در دوره زمامداری خود، بیشتر مردم سیاست بوده تا دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل.

شولت در خصوص تفاوت‌های میان مدیرکل فعلی یعنی «یوکیو آمانو» با البرادعی به نشریه پولیتیکو گفت: «آمانو 180 درجه با محمد البرادعی فرق دارد، البرادعی بیشتر می‌خواست نقش یک سیاستمرد هسته‌ای را بازی کند تا دیده‌‌بان هسته‌ای؛ البرادعی مقابل (انتشار) یافته‌های بازرسان می‌ایستاد.»

نماینده سابق آمریکایی‌ها در ادامه، بحث تفاوت میان البرادعی و آمانو را به انتخابات برای تعیین مدیرکل آتی آژانس و نقش حساس این نهاد در راستی‌آزمایی اجرای تعهدات برجامی ایران گره زد و گفت: «مدیرکل جدید باید بیشتر شبیه البرادعی باشد تا آمانو تا برای جلوگیری از گزارش تخلفات ایران، وسوسه شود و این در آن صورت است که فکر کند، انتشار نتایج بازرسی‌ها از ایران، اختلاف عمیقی میان اعضاء ایجاد می‌کند و یا موجب اخراج ایران از آژانس می‌شود.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X