ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قصاص چشم و لاله گوش پسر اسیدپاش منتفی شد

قصاص چشم و لاله گوش پسر اسیدپاش منتفی شد

تسنیم/ دختر جوانی که به دلیل اسیدپاشی از سوی پسر جوان چشم و لاله گوش سمت راست خود را از دست داده بود از قصاص چشم و لاله گوش پسر اسیدپاش صرف نظر کرد.

حدود ساعت 21 نخستین روز از سال 92 خبر وقوع یک اسیدپاشی از سوی مسئولان بیمارستان فارابی به مأموران کلانتری 150 تهرانسر اعلام شد که با حضور مأموران در بیمارستان مشخص شد دختر 18ساله‌ای به نام شیرین از ناحیه چشم و لاله گوش سمت راست بر اثر اسیدپاشی به شدت دچار سوختگی شده است.
پس از بهبودی نسبی شیرین تحقیقات در رابطه با این اسیدپاشی آغاز شد و شیرین در اظهاراتش پسر جوانی به نام جمشید را متهم این پرونده اعلام کرد و به مأموران گفت: حدود 2 سال پیش با جمشید آشنا و دوست شده بودم اما بعد از مدتی شخصیتش را شناختم، جمشید خلافکار بود؛ از فروش مواد تا دزدی هر کاری می‌کرد، من از این کارها خیلی بدم می‌آمد و منتظر موقعیتی بودم تا از او جدا شوم؛ جمشید پس از مدتی به زندان افتاد و زندانی بودن جمشید فرصت مناسبی بود که از او جدا شوم؛ وی بعد آزادی از زندان مجدداً سراغم آمد اما من دیگر تحمل رفتارش را نداشتم چون مرا کتک می‌زد و حتی یک بار با چاقو پایم را مجروح کرده بود.
شیرین در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: شب قبل از این حادثه جمشید را در کوچه منزلمان در حال خوردن مشروبات الکلی دیدم که وی از من خواست با او ازدواج کنم اما من تصمیم خودم را گرفته بودم و قصد داشتم به این ارتباط پایان دهم، به همین خاطر به او گفتم که پسر دیگری قصد ازدواج با مرا دارد و خانواده من نیز با درخواست آن پسر موافقت کرده‌اند؛ جمشید نیز به من گفت که فردا تصمیم دارد برای آخرین بار مرا ببیند و کادویی هدیه دهد.
دختر جوان درباره جزئیات حادثه اسید پاشی نیز به مأموران گفت: بعدازظهر روز اول فروردین 92 جمشید همراه با دوست دیگرش که ناآشنا بود، در محل قرار در پارکی در خیابان اصلی تهرانسر حاضر شد؛ دوست جمشید داخل ماشین ماند و من و او داخل آلاچیق‌های داخل پارک رفتیم، لحظاتی از نشستن ما در پارک نمی‌گذشت که جمشید یک بطری از داخل کیفش درآورد و به من وانمود کرد که داخل بطری مشروبات الکی است اما در یک لحظه محتویات داخل بطری را روی صورت من پاشید و فرار کرد، آنجا بود که فهمیدیم داخل بطری حاوی اسید بوده است که به خیابان دویدم و داد و فریاد زدم.
پس از اظهارات دختر جوان تلاش برای شناسایی جمشید به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد تا اینکه 26 اردیبهشت 92 جمشید در شهرستان خرم دره دستگیر شد، پس از دستگیری جمشید 25 ساله وی به اسیدپاشی اعتراف کرد و انگیزه خود از این اقدام را مخالفت‌های شیرین با ازدواج اعلام کرد.
جمشید که سابقه‌های متعدد بسیاری از جمله ضرب و جرح با چاقو، فروش مواد مخدر و تشکیل خانه فساد را در پرونده خود داشت، اواسط مهر 92 در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص چشم سمت راست، کوری و از بین رفتن کل بینایی این چشم و لاله گوش سمت راست محکوم شد و این حکم به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید تا اینکه چندی پیش شیرین با حضور در دادسرای امور جنایی تهران رضایتنامه کتبی و محضری خود را مبنی بر رهایی از قصاص جمشید تحویل شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران داد و پسر اسیدپاش از قصاص رهایی یافت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X