ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستورات داعش برای مسیحیان سوریه

دستورات داعش برای مسیحیان سوریه

باشگاه خبرنگاران/ متن قرارداد اهل ذمه صادر شده از سوی گروه تروریستی داعش برای مسیحیان شهرک القریتین سوریه منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم،گروه مخالفان خارج نشین نظام سوریه موسوم به دیده بان سوریه، متن قرارداد اهل ذمه صادر شده از سوی گروه تروریستی داعش برای مسیحیان شهرک القریتین در حومه شهر حمص منتشر کرد.
گروه تروریستی داعش در اوایل اوت گذشته شهرک القریتین را به کنترل خود در آورد. گروه دیده بان سوریه به نقل از منابعی، که آنها را قابل اعتماد توصیف کرد، افزود: داعش پس از مخیر ساختن مسیحیان به انتخاب یکی از سه گزینه پرداخت جزیه، مسلمان شدن و یا ترک شهر، از روحانیون مسیحی قریتین مبالغی دریافت کرد.
این گروه افزود: داعش همچنین کارت شناسایی شهروندان مسیحی را مصادره کرده است. منابع یاد شده گفتند که به احتمال زیاد اکثر اهالی شهرک القریتین پس از گرفتن کارت شناسایی خود آنجا را ترک کنند.

براساس قرارداد یاد شده، گروه تروریستی داعش شرایط بسیاری برای مسیحیان وضع کرده است که عبارتند از:

" در شهر خود و اطراف آن دیر یا کلیسا و یا صومعه نسازند."
" صلیب و یا مطلبی از کتابهای شان را در معابر عمومی مسلمانان و یا بازارهایشان نشان ندهند و در هنگام نیایش و یا سایر عبادتهای خود از بلندگو استفاده نکنند."
" تلاوت کتابها و صدای ناقوس های خود را به گوش مسلمانان نرسانند و آنها را در داخل کلیساهایشان بنوازند."
" هیچگونه اقدام خصمانه ای علیه (به اصطلاح) دولت اسلامی داعش مانند پناه دادن به افراد جاسوس و یا افراد تحت تعقیب دولت اسلامی مرتکب نشوند و در صورت پی بردن به توطئه علیه مسلمانان، آنان را در جریان امر قرار دهند."
" نسبت به نشان ندادن هیچیک از مراسم عبادی خود پایبند باشند."
" به اسلام و مسلمانان احترام بگذارند و هیچیک از مسائل دینی مسلمانان را زیر سوال نبرند."
" مسیحیان نسبت به پرداخت جزیه برای هر یک از افراد مذکر بالغ خود که مقدار آن چهار دینار طلا برای ثروتمندان شان و دو دینار طلا برای افراد متوسط و یک دینار طلا برای افراد تهیدست است، پایبند باشند. آنها هر سال باید مبلغ یاد شده را در دو نوبت پرداخت کنند."
" آنها حق داشتن اسلحه ندارند."
" با مسلمانان و در بازارهای اسلامی به خرید و فروش خوک و مشروبات الکلی نپردازند و بطور علنی مشروب ننوشند."
" طبق معمول قبرستان‌های خاص خود را داشته باشند " و" نسبت به مقررات وضع شده از سوی دولت اسلامی در خصوص خرید و فروش و یا نپوشیدن لباسهای زننده و نظایر آن پایبند باشند."

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده