ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

الاخبار نوشت: خنده‌ ظریف خشم عربستان و ترکیه را در وین برانگیخت

الاخبار نوشت: خنده‌ ظریف خشم عربستان و ترکیه را در وین برانگیخت

جام نیوز/ «نظام خانوادگی و حکومت استبدادی ریاض با مفهوم انتخابات آشنا نیست و جرأت ندارد در این خصوص حرفی بزند. به همین خاطر می دانند بشار اسد در هر انتخابات شفاف و سالم برنده است.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه "الاخبار" نوشت: «عربستان و ترکیه تلاش کردند در نشست وین محور مذاکرات را به سمت مداخله نظامی در سوریه سوق دهند و تاکید کنند که این اقدام باید نظام سوریه را هدف قرار دهد اما جان کری با تکیه بر موضع قاطع تاکید کرد ما در سوریه فقط داعش را هدف قرار می دهیم.»

الاخبار در ادامه نوشت: «نظام خانوادگی و حکومت استبدادی ریاض با مفهوم انتخابات آشنا نیست و جرأت ندارد در این خصوص حرفی بزند. به همین خاطر می دانند اسد در هر انتخابات شفاف و سالم که زیر نظر یک ناظر بی طرف و عادل برگزار شود، برنده است. این مسئله سعودی ها را در برکناری اسد نامید کرده به همین خاطر از گزینه نظامی در این راستا دم می زنند.»

این روزنامه در ادامه اظهار داشت: «اظهارات جان کری در وین مبنی اعزام نیرو برای جنگ علیه داعش به شمال سوریه موجب شد نگرانی و سردرگمی در چهره وزیر خارجه ترکیه به وجود آید که گویی این هدف آمریکا با برگزاری انتخابات در ترکیه گره خورده و یا حداقل با آینده حکومت کنونی سوریه ارتباط دارد.»

این روزنامه لبنانی در ادامه نوشت: «طرف ایرانی در وین با لبخند و آرامش در مقابل چشم آمریکایی و خشم و عصبانیت ترک ها وسعودی ها حضور داشت و گویی که با این کار به همه اعلام کرد که هیچ جایگزینی برای حضور تهران در میز مذاکرات وجود ندارد.»

الاخبار در پایان اظهار داشت: «هر چند مذاکرات مربوط وین مدتی است که کلید خورده و ایران در مذاکرات قبلی مشارکت نداشت اما گویی از همان ابتدا یک عضو اصلی و موسس آن بوده بی آنکه هزینه ای پرداخت کرده و یا از مواضع خود کوتاه آمده در نشست وین حاضر شده است.»

الاخبار نوشت: خنده‌ ظریف خشم عربستان و ترکیه را در وین برانگیخت

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X