ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مطهری: وزارت کشور باید اعتبارنامه مینو خالقی را صادر کند

مطهری: وزارت کشور باید اعتبارنامه مینو خالقی را صادر کند

ایرنا/ نماینده منتخب مردم تهران در مجلس کنونی و آتی معتقد است وزارت کشور باید اعتبارنامه مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را صادر کند.

علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز -سه شنبه- مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات پیشین خود مبنی بر استیضاح وزیر کشور در صورت عدم ارائه اعتبارنامه مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم گفت: منتظریم ببینیم وزارت کشور چگونه رفتار می کند؛ اگر این وزارتخانه اعتبارنامه خانم خالقی را صادر کند موضوع استیضاح نیز منتفی خواهد شد؛ به همین دلیل ما همچنان با وزارت کشور در ارتباط هستیم و درصورتی که اعتبارنامه صادر نشود استیضاح وزیر کشور را مطرح خواهیم کرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گفت وگوی خود با تعدادی از نمایندگان برای جلب نظر آن ها درمورد استیضاح وزیر کشور افزود: ما این موضوع را در مدت باقیمانده مجلس نهم پیگیری خواهیم کرد اما اگر در این مجلس به نتیجه نرسید، آن را در مجلس بعد مطرح می کنیم.
مطهری ادامه داد: ممکن است وزیر کشور بگوید از آن جایی که هیات نظارت اعتبارنامه را امضا نکرده نمی تواند آن را صادر کند اما به نظر من اگر هیات نظارت بخواهد برخلاف قانون از امضای اعتبارنامه سر باز زند، وزیر حق اعتراض داشته و می تواند بگوید اعتبارنامه را به مجلس می فرستیم تا نمایندگان تصمیم بگیرند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: من با وزارت کشور صحبت کردم؛ آن ها هم با من هم نظر هستند؛ لذا منتظریم نظر نهایی وزارت کشور اعلام شود.
به گزارش ایرنا،مینو خالقی پس از شمارش آرای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی فرمانداری اصفهان و وزارت کشور با 193 هزار و 399 رای به عنوان سومین منتخب حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان اعلام شد اما در آخرین روزهای سال 94 خبر ابطال آرای وی از قول شورای نگهبان منتشر شد.
در همین راستا محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور پیش تر اعلام کرده بود : وزارت کشور درحال گفت و گو و تعامل با شورای نگهبان برای رسیدن به نظر واحد درباره منتخب سوم شهر اصفهان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.
معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه منتخب سوم شهر اصفهان در نامه ای به شورای نگهبان، مواردی را در این زمینه متذکر شده اظهار کرد: وزارت کشور نیز نظرهای خود را در این زمینه به شورای نگهبان اعلام کرده است.
وی با تاکید بر اینکه ملاک و مبنای ما قانون انتخابات است گفت: ما نظرهای خود را با استناد به موارد قانونی بویژه تبصره 3 ماده 52 قانون انتخابات کشور به شورای نگهبان اعلام کردیم.
بر اساس تبصره 3 ماده 52 انتخابات کشور، در صورتی که نظر هیأت مرکزی نظارت مبنی بر رد صلاحیت داوطلبانی باشد که صلاحیت آنان مورد تأیید هیأت اجرائی مرکز حوزه انتخابیه قرار گرفته است، داوطلبان می توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کند و شورای نگهبان نیز باید بیست روز پس از اظهار نظر هیأت مرکزی نظارت، نظر قطعی و نهایی خود را درخصوص تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان به وزارت کشور اعلام کند.
مقیمی بدون توضیح بیشتر در این زمینه افزود: ما آنچه را که شورای نگهبان درباره آراء بصورت کتبی به ما اعلام کند قبول داریم و درباره منتخب سوم اصفهان، مصوبه ای که شورای نگهبان اعلام کند، ملاک عمل ما است.
همچنین امیری قائم مقام وزارت کشور نیز به خبرنگار ایرنا گفته بود: استنباط حقوقی وزارت کشور با شورای نگهبان راجع به مینو خالقی همچنان متفاوت است.
این در حالی بود که سیامک ره پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات درباره ابطال آرای مینو خالقی تاکید کرد: تصمیم شورای نگهبان در ابطال این آرا، بر اساس موازین و چارچوبهای قانونی بوده و در تصمیمات قبلی تغییری ایجاد نشده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده