ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معرفی کتاب شاعرانه ای زیبا از «علی صالحی»

معرفی کتاب/ شاعرانه ای زیبا از «علی صالحی»

ایلنا/ این مجموعه متشکل از سه دفتر است و شناسه‌های اصلی شعر صالحی، مانند مضامین اجتماعی، مخاطب گرفتن مردم، روایت روزمرگی‌ها و دردهای انسان امروزی، یادآوری ارزش‌های انسانی و… را دربردارد.

سخت نگیر
آرام‌باش
رویاهای روشن خود را مرور کن،
و نزدیک‌تر بیا
آدمی ادامه‌ی آرام آدمی‌ست،
و همین خوب است که آدمی
آدمی را دوست می‌دارد

صالحی در مقدمه‌ی این کتاب، تحت عنوان " از نانوشتن بی چه باید…! " اشاراتی دارد به معصلات و مصاعبی که روزگار و شرایط در زمانه‌ی ما برای جامعه و شاعران فراهم آورده. او تاکید دارد که در این شرایط نیز باید سرود و دل‌سرد نشد.

وی همچنین " برپاشوندگان واژه " را که بیشتر استعاره‌ای‌ست از شاعران، به سه قسم تقسیم می‌کند که عبارتند از:

" نخست آنان که سارقان فرصت مفت‌اند و نواله جوی هر دعوتی… دوم آن کرور کنار نشسته‌ی چشم به راه واژه‌اند که از پی پیر شدن، نومیدی خویش را در فروش فهم دیگران بازمی‌جویند به انک آسایشی… و سوم فهمیدگان، همواره بر کناره رانده‌گان بوده‌اند به زور تسمه‌ی منکران.

آن دو قبیله‌ی نخست بس است برای این ایام. سومین سربداران قلم، نوک نوشتن را به خون جگر خویش می‌زنند. سخت است هم بمانی و هم پاکٰ هم باشی و هم مستقل! "

دلم برای دیدن خیلی‌ها
لک زده است،
اما طوری آرام ترانه می‌خوانم
که فکر کنن
ساعتی شلوغی بازار تجریش است.یعنی دلت برای خیلی چیزها لک می‌زند
و بی‌خودی به یاد می‌آوری
مثلا عشق هم برای خودش واژه‌ی خوشگلی‌ست.
هی…هی دوست من!
این ترانه را من سروده‌ام،
کجا برمی‌داری می‌بری برای خودت؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده