ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده ایران در سازمان ملل: بی تحرکی شورای امنیت صهیونیست ها را جسور تر کرده است

نماینده ایران در سازمان ملل: بی تحرکی شورای امنیت صهیونیست ها را جسور تر کرده است

میزان/ سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به جنایاتی نظیرحمله به غیر نظامیان ، تخریب خانه های فلسطینیان، محاصره غزه، وادامه شهرک سازی های غیر قانونی از سوی رژیم صهیونیستی گفت که بی تحرکی شورای امنیت سازمان ملل این رژیم را جسور تر کرده است.

غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل روز دوشنبه طی سخنانی به نمایندگی از سوی جنبش عدم تعهد ضمن بر شمردن جنایات بی شمار رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی ازجمله حمله به غیر نظامیان، ادامه محاصره غیر انسانی غزه، تخریب خانه‌های فلسطینیان و ادامه سیاست شهرک سازی ، تجاوز به هویت اسلامی بیت المقدس و ضبط غیر قانونی سرزمینهای فلسطینی، بار دیگر بر مواضع جنبش عدم تعهد در همبستگی با مردم فلسطین در برابر اشغالگری این رژیم تاکید کرد.

وی گفت: شورای امنیت نشان داده است که در حل این بحران ناتوان است و رژیم صهیونیستی بدون هراس از هرگونه مجازاتی به سیاستهای استعمارگرایانه خود ادامه می‌دهد.
دهقانی در ادامه گفت این سیاست ها و جنایات که با نقض آشکار همه اصول و قوانین بین المللی بویژه کنوانسیون چهارم ژنو همچنان طی شش دهه ادامه یافته بارها از سوی جامعه بین الملل محکوم شده است.

معاون نمایندگی کشورمان بار دیگر به نمایندگی از طرف جنبش عدم تعهد خواستار پایان گرفتن اشغالگری و بی کیفر ماندن این رژیم غاصب که تاکنون درد ها ومشقات سنگینی را بر مردم فلسطین تحمیل کرده و ریشه بسیاری از بحرانها و بی ثباتی های منطقه خاورمیانه است، شد.
دهقانی علاوه بر جنایات این رژیم غاصب در سرزمین های فلسطینی به تجاوز های مکرر این رژیم به تمامیت ارضی لبنان اشاره کرد و آنها را محکوم کرد.
معاون نماینده ایران با اشاره به اعلام اخیر رژیم اشغالگر قدس مبنی بر قصد این رژیم به الحاق بلندی‌های جولان به سرزمین‌های اشغالی،تاکید کرد که عدم تعهد ضمن محکومیت این تصمیم که با هدف تغییر وضعیت حقوقی، فیزیکی و جمعیتی بلندی‌های جولان صورت می‌گیرد، خواستار عقب نشینی کامل نیروهای رژیم صهیونیستی از این منطقه و اجرای قطعنامه‌های 242 و 338 شورای امنیت است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده