ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صحبت‌های جدید درخشان در مرد پرسپولیس وقتی کارد به استخوان می‌رسد!

صحبت‌های جدید درخشان در مرد پرسپولیس/ وقتی کارد به استخوان می‌رسد!

جام نیوز/ سرمربی سابق پرسپولیس گفت: «بدن داویدز از خیلی از فوتبالیست‌های حال حاضر ما که فوتبال بازی می‌کنند، سرحال‌تر و بهتر بود.»
حمید درخشان عقیده دارد درخواست طاهری و باشگاه پرسپولیس بابت کمک از هواداران، تلنگری به وزارت ورزش است تا تکلیف این تیم زودتر روشن شود.
وی درخشان که وضع مالی این روزهای پرسپولیس را بسیار بد می‌داند و اعتقاد دارد که در شأن این تیم نیست، می‌گوید اگر مشکل مالی حل شود، تمام مشکلات حل خواهد شد.
اظهارات درخشان را در ادامه می خوانید:
* این روزها همه پیشکسوتان از مدیرعامل باشگاه به خاطر درخواست کمک از هواداران گله‌مندند. نظر شما درباره این‌که باشگاه از هواداران پول بگیرد، چیست؟
- ببینید من با تمام احترامی که برای همه عزیزان قائل هستم، باید بگویم شما وقتی که کارد به استخوان‌تان می‌رسد و هیچ‌کس به شما کمک نمی‌کند، نه وزارت ورزش پول میده و نه اسپانسر داری، باید چه کرد؟ نتیجه این میشه که مجبور می‌شوید دست به سوی هواداران دراز کنید تا از آنها کمک مالی بگیرید. بنابراین شما نمی‌توانید به راحتی در این مورد اظهارنظر کنید. من معتقدم این باشگاه برای هواداران است پس اگر از آنها کمک گرفته شود و این کمک ضابطه‌مند باش و بدانید کجا خرج میشه و به چه صورت است، هیچ ایرادی ندارد.
* یعنی منظور شما این است که این کار کاسه گدایی نیست و شأن پرسپولیس پایین نمی‌آید؟
- ببینید بحث این است شما الان پول ندارید و با هزار و یک مشکل مواجهه هستید و برای باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس دور از شأن است که این مشکلات به وجود بیاید. نه این‌که بخواهید از هوادار کمک بگیرید. بنابراین این کار کاسه گدایی نیست. به عقیده من آقای طاهری با این حرکت دارد به وزارت ورزش و مسئولان اولتیماتوم می‌دهد که به وضعیت تیم نگاه کنند و ببینند چه بلایی دارد بر سر بازیکنان و تیم می‌آید. شاید با این فراخوان، آقایان تکان بخورند و به پرسپولیس کمک کنند. امیدوارم با این حرکت وزارت ورزش تکلیف را روشن کند یا برای تیم تحت نظارتش پول خرج کند و یا آن را واگذار کند.
* کریم باقری هم در تمرین به این حرکت اعتراض کرده و حتی به مدیرعامل تیم گفته اگر نمی‌توانید، بروید. نظر شما چیست؟
- من در جمله قبلی‌ام هم به شما گفتم، وقتی کارد به استخوان می‌رسد دیگر هر حرفی می‌زنید. یکسری آدم‌ها تودار هستند و یکسری راحت صحبت می‌کنند. کریم باقری حق دارد او به دنبال حق و حقوق شاگردانش است. او به عنوان یک مربی وقتی می‌بیند فکر و ذکر بازیکن درگیر پول، حقوق و شرایط سخت زندگی است، نمی‌تواند از آنها بازی بگیرد و یا این‌که از آنها بخواهد به بهترین نحو تمرین کنند. شما برای تمرین کردن و بازی باید فکر و ذهن آزاد داشته باشید بنابراین باز هم تاکید می‌کنم ابتدا باید مشکلات مالی حل شود.
* گویا همین مشکلات مالی باعث شده بود که پرسپولیس در اهواز به جای شام بیسکویت بخورد. آیا این برای تیمی مثل پرسپولیس بد نیست؟
- این از بد هم بدتر است. تیمی در حد پرسپولیس نباید آن‌قدر مشکل مالی داشته باشد که مجبور شود به جای شام به آنها بیسکویت بدهند. ما الان در مورد یک تیمی صحبت می‌کنیم که حداقل 40 میلیون هوادار دارد و این مساله برای ما بسیار زشت است.
* البته این مشکل اپیدمی شده است. استقلالی‌ها هم سر بحث تغذیه و مسایل مالی مشکل دارند.
- دقیقا حرف من هم همین است. بحث فقط پرسپولیس نیست. این مساله چه برای استقلال و چه سپاهان و یا حتی ملوان که از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران هستند، بسیار زشت است و نباید اتفاق بیفتد. این تیم‌ها سرمایه فوتبال کشور هستند و مسئولان باید شرایطی را فراهم کنند که به هیچ مشکلی نخورند.
* از بحث مالی که خارج شویم، پرسپولیس توانست در اهواز اولین برد فصل خودش را کسب کند. شما فکر می‌کنید این روند را ادامه دهد؟
- من هم امیدوارم پرسپولیس این روند را ادامه دهد. من مطمئنم پرسپولیس حتی جا دارد که بهتر از این شود. اما مهم‌ترین مساله برای روی روال افتادن تیم، بحث مسایل مالی است. تا این معضل باشد، مشکلات حل نمی‌شود. باور کنید زمانی که پول باشد این تیم اتوماتیک روی روال پیروزی می‌افتد.
* طی چند وقت اخیر این بحث پیش آمده که چند بازیکن به برانکو تحمیل شده‌اند از جمله محسن مسلمان که می‌بینیم برانکو از او استفاده نمی‌کند و این شائبه تقویت می‌شود.
- من به چنین چیزی اعتقاد ندارم. مربی مثل برانکو بازیکن را خودش انتخاب می‌کند و غیرممکن است کسی بتواند به او بازیکن تحمیل کند. اگر او از مسلمان استفاده نمی‌کند شاید مشکل مصدومیت و یا شرایط بازی باشد. به نظر من بهتر است به جای پرداختن به این مسایل، شرایطی را فراهم کنیم که مشکلات مالی تیم حل شود.
* نظر شما در مورد مسلمان چیست. آیا می‌تواند به پرسپولیس کمک کند؟
- مسلمان جزو بازیکنان جوان و بااستعداد فوتبال ماست و مطمئنا در طول فصل به درد پرسپولیس می‌خورد. اما زمان استفاده از او را برانکو می‌داند بنابراین نباید به سرمربی تیم، در استفاده کردن از او فشار آورد یا به عدم استفاده از او انتقاد کرد.
* هفته‌ای که گذشت، تیم ستارگان دنیا به ایران آمد. آیا از شما هم دعوت به عمل آمده بود یا نه؟
- نه، از من کسی دعوت نکرده بود.
* بابت این قضیه ناراحت نشدید؟
- نه، چرا باید ناراحت شوم.
* نظرتان در مورد بازی ستارگان ایران و جهان چه بود؟
- اول این‌که باید بگویم حرکتی که برای این بازی انجام شده بود، بسیار پسندیده و خداپسندانه بود و جا دارد بابت این حرکت خیرخواهانه به کسانی که این بازی را تدارک دیدند، خدا قوت گفت و امیدوارم که باز هم شاهد چنین حرکت‌هایی در فوتبال باشیم. اما در مورد بازی باید بگویم بازی خوبی بود. به لحاظ فنی ستاره‌های جهان نشان دادند بعد از بازنشسته شدن هم هنوز بسیار رو فرم و خوب هستند. درست برعکس ستاره‌های ما که بعد از این‌که فوتبال‌شان تمام می‌شود اصلا به بدن خودشان رسیدگی نمی‌کنند و از فرم نرمال خارج می‌شوند. به نظر من برای یک فوتبالیست که در سطح بالا بازی می‌کند زشت است که بعد از کنار گذاشتن فوتبالش، فیزیک‌اش را از دست بدهد.
* در میان ستارگان جهان، کدام بازیکن نظر شما را جلب کرد؟
- همه‌شان واقعا خوب بودند اما فیگو، سالگادو و خصوصا ادگار داویدز بسیار عالی بودند. فکر می‌کنم داویدز آن‌قدر خوب بود که حتی می‌تواند در فوتبال ما بازی کند. شما اگر توجه کرده باشید او هم خوب توپ می‌گرفت، هم خوب درگیر می‌شد و هم پاس‌های بسیار خوبی می‌داد و مهم‌تر از همه بدنش از خیلی از فوتبالیست‌های حال حاضر ما که فوتبال بازی می‌کنند، سرحال‌تر و بهتر بود.
* در میان بچه‌های خودمان چه کسی را بهتر دیدید؟
- بازیکنان خودمان هم خوب بودند. حتی با توجه به این‌که بیشتر آنها بدن‌های‌شان روی فرم نبود. من فکر می‌کنم بچه‌های ما همه در یک سطح بازی کردند.
* نظرتان در مورد عابدزاده چیست؟
- شما از احمدزاده نباید بیش از اندازه توقع داشته باشید. او آمده بود که به تیم کمک کند و از طرفی مقابل او مجموعه‌ای از بهترین‌ بازیکنان دنیا قرار داشتند که هرکدام‌شان در زمان بازی‌شان یک وزنه به حساب می‌آمدند. من فکر می‌کنم هر کس دیگری جای عابدزاده بود همان گل‌ها را دریافت می‌کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده