امکان عزل شهرداران با سه چهارم آرای شورای شهر

امکان عزل شهرداران با سه چهارم  آرای شورای شهر

خانه ملت/ نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس،گفت: در نشست امروز و در جریان بررسی قانون وظایف شوراها مقرر شد که درصورت رأی سه چهارم اعضای شورا به عزل شهردار،این امر صورت گیرد.

محمدجواد کولیوند در تشریح نشست امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس،گفت:درنشست امروز دو تبصره ماده 73 قانون قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مورد بررسی قرارگرفت و در نهایت با رأی اعضای کمیسیون تبصره یک این ماده حذف شد.

نماینده مردم کرج و آسارا درمجلس شورای اسلامی،افزود: براساس تبصره حذف شده،اگر شهردار به استیضاح اعتراض داشته باشند،می‌تواند ظرف 48 ساعت اعتراضشان را به شورای حل اختلاف مرکزی واصل کنند و این شورا نیز می‌بایست بمدت 20 روز رأی نهایی خود را صادر کند.

وی ادامه داد:همچنین یک تبصره به ماده 73 اضافه شد که براساس آن سه چهارم اعضای شورا به عزل شهردار رأی بدهند،شهردار عزل می‌شود و نیازی به طی کردن ماده 73 این قانون نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امکان عزل شهرداران با سه چهارم آرای شورای شهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X