ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امکان عزل شهرداران با سه چهارم آرای شورای شهر

امکان عزل شهرداران با سه چهارم  آرای شورای شهر

خانه ملت/ نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس،گفت: در نشست امروز و در جریان بررسی قانون وظایف شوراها مقرر شد که درصورت رأی سه چهارم اعضای شورا به عزل شهردار،این امر صورت گیرد.

محمدجواد کولیوند در تشریح نشست امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس،گفت:درنشست امروز دو تبصره ماده 73 قانون قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مورد بررسی قرارگرفت و در نهایت با رأی اعضای کمیسیون تبصره یک این ماده حذف شد.

نماینده مردم کرج و آسارا درمجلس شورای اسلامی،افزود: براساس تبصره حذف شده،اگر شهردار به استیضاح اعتراض داشته باشند،می‌تواند ظرف 48 ساعت اعتراضشان را به شورای حل اختلاف مرکزی واصل کنند و این شورا نیز می‌بایست بمدت 20 روز رأی نهایی خود را صادر کند.

وی ادامه داد:همچنین یک تبصره به ماده 73 اضافه شد که براساس آن سه چهارم اعضای شورا به عزل شهردار رأی بدهند،شهردار عزل می‌شود و نیازی به طی کردن ماده 73 این قانون نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده