ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد وزیر کشور از عدم مشارکت کشورهای اروپایی در زمینه مبارزه با مواد مخدر

انتقاد وزیر کشور از عدم مشارکت کشورهای اروپایی در زمینه مبارزه با مواد مخدر

میزان/ وزیر کشور با گلایه از عدم مشارکت و همکاری کشورهای اروپایی با ایران در زمینه های مختلف مبارزه با مواد مخدر از جمله تخصیص اعتبارات و تأمین تجهیزات و إمکانات مورد نیاز، بر ضرورت فعالیت UNODC در راستای جلب نظر کشورها، برای دستیابی به شیوه های مؤثر ماندگاری معتادان بهبود یافته بر چرخه پاکی تاکید کرد.

دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار " یوری فدتوف" معاون دبیرکل سازمان ملل و مدیر اجرائی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ( UNODC) به اقدامات کشورمان در راستای کشف وضبط صدها تن انواع مواد مخدر و افزایش آن به نسبت سال قبل تر و همچنین افزایش قابل توجه کشفیات موادمخدر در فروردین ماه امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل آن اشاره کرد و گفت: این اقدام مانع از انتقال و ترانزیت بخش قابل توجهی از مواد به اروپا وامریکا می گردد.
وی با تاکید بر ضرورت توانمند سازی کشاورزان افغانی و ممانعت از کشت بهاره خشخاش و تولید مواد مخدر در آن کشور ، از طریق اجرای طرح های مهمی چون معیشت و کشت جایگزین در آن کشور از عدم همکاری کشورهای اروپایی و بویژه کشورهای واقع در مسیر بالکان انتقاد کرد.
وزیر کشور با گلایه از عدم مشارکت و همکاری کشورهای اروپایی با ایران در زمینه های مختلف مبارزه با مواد مخدر از جمله تخصیص اعتبارات و تأمین تجهیزات و إمکانات مورد نیاز تصرح کرد: هرگونه اقدام موثری در جهت کاهش میزان و حجم قاچاق موادمخدر از مسیر بالکان ، مستلزم همکاری جدی و عملی آن کشورها در زمینه هایی چون کنترل دلیوری، پولشوئی، ردیابی منابع مالی ، کشف و مصادره أموال و دارایی های قاچاقچیان بین المللی ، شناسایی سران قاچاق و تبادل اطلاعات مربوط به فعالیت گروههای جنایتکار و قاچاقچیان می باشد.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، همچنین بر ضرورت فعالیت UNODC در راستای جلب نظر کشورها، برای دستیابی به شیوه های مؤثر ماندگاری معتادان بهبود یافته بر چرخه پاکی، تاکید کرد و خواستار نقش آفرینی بیشتر کشورهای غربی ، در راستای مبارزه جدی و عملی با مواد مخدر شد.
" یوری فدتوف" معاون دبیرکل سازمان ملل و مدیر اجرائی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر سازمان ملل نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تعهد جمهوری اسلامی ایران برای کشف و ضبط سالانه (٤٠) درصد از کل کشفیات مواد افیونی در سطح کشورهای جهان، از کشورمان بعنوان " شریک راهبردی UNODC و جامعه جهانی و بین المللی " نام برد.
فدتوف ضمن ابراز رضایت از ابتکار سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان در زمینه مبارزه با مواد مخدر و تشکر از اداره و مدیریت ایران بر فعالیت هسته مدیریت عملیات مشترک، اظهار داشت: UNODC، به حمایت های خود از أعضاء و بویژه جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.
وی با اشاره به توفیقات کشورمان در جهت عملیاتی نمودن اقدامات مختلف حوزه مبارزه و بالاخص عرصه کاهش تقاضا، درخواست کرد تا هماهنگی های لازم در جهت انتقال این تجارب مفید به سایر کشورهای منطقه صورت پذیرد.
فدتوف ضمن تشکر از اقدامات اخیر ایران در زمینه مبارزه با پولشوئی عواید ناشی از قاچاق مواد مخدر ، آمادگی دفتر UNODC را برای حمایت و پشتیبانی از برنامه مذکور اعلام و با پیشنهاد ایران ، برای میزبانی اولین نشست مسئولین مبارزه با مواد مخدر ٣٠ کشور واقع در مسیر بالکان موافقت کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X