ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فراخوان بان کی مون برای طراحی خوب شهرها

فراخوان بان کی مون برای طراحی خوب شهرها

ایرنا/ دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت فرارسیدن 31 اکتبر- 9 آبان- روز جهانی شهرها، خواستار طراحی خوب برای شهرها و سکونتگاه های انسانی شد.

به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، در پیام بان کی مون که امروز انتشار یافته، آمده است:
' طراحی برای با هم زیستن ' به عنوان موضوع امسال مراسم گرامیداشت ' روز جهانی شهرها برنقش کلیدی طراحی شهری درایجاد محیط ها شهری پایدار، شکوفا و منسجم اجتماعی تاکید دارد.
بان کی مون می افزاید: طراحی خوب می تواند به کنترل تغییر اقلیم کمک کرده و اثرات ناشی از بلایای طبیعی را کاهش دهد و طراحی خوب می تواند ایمنی ، پاکی، برابری ویکپارچکی بیشتر را برای شهرهایمان میسر سازد.
دبیرکل سازمان ملل متحد، بااشاره به طراحی خوب دسترسی برابر به خدمات ، مشاغل و فرصت ها را تشویق می کند، تصریح کرد: طراحی خوب خشنودی و رضایت شهروندان را به بار می آورد.
وی گفت: چالش های شهرنشینی سریع و به طور مشخص در دستور کار 2030 در زمینه توسعه پایدار برجسته تر شده است و این دستورکار به تازگی تصویب شده آرمان یازدهم از آرمان های توسعه پایدار در برگیرنده تعهد به این امر است.' فراگیر، امن، تاب آور و پایدار ساختن شهرها و سکونتگاه ها' به عنوان بخشی از دستور کاری منسجم، شهرها و سکونتگاه های انسانی نقش مهمی برای آرمان های 17 گانه ایفا می کنند.
بان کی مون در این فراخوان می افزاید: کنفرانس سازمان ملل متحد در زمینه مسکن و توسعه شهری پایدار (هبیتات3) که دراکتبر سال 2016 میلادی در شهر کیتو در اکوادور برگزار خواهد شد، فرصتی است برای بحث در مورد یک دستور کار جدید شهری دستور کاری که بتواند توان و نیروهای نهفته شهرنشینی را به کار گرفته و آن ها را برای دستیابی به سعادت همگانی بسیج کند.
دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: شهرها و سکونتگاه های انسانی مکان های هستند که با یکدیگر در آن زندگی می کنیم و آرمان ها را می سازیم، آباد کنیم و در آن ها رویاهایمان را شکل می دهیم. بیایید تا با طراحی خوب، شهرها و سکونتگاه های انسانی را برای همگان پایدار، فراگیری و شکوفا سازیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده