ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمار بی‌سوادی در ایران

 آمار بی‌سوادی در ایران

ایسنا/ معاون سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: بر اساس سرشماری سال 90 بیش از دو میلیون نفر از جمعیت کل کشور در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد هستند که همه باید با همکاری و همدلی در جهت آموزش و باسواد شدن آنان سعی و تلاش کنیم.

محمد مهدی‌زاده در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان ایوان استان ایلام اظهار کرد: به لحاظ توجه نظام جمهوری اسلامی به بحث سواد و سوادآموزی، امروز مشارکت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه در سطح بالایی قرار دارد زیرا سواد و سوادآموزی موجب ارتقاء و رشد بینش افراد و ایجاد تعامل اجتماعی است.

وی با بیان اینکه مسئولان سوادآموزی باید در راستای شناسایی، جذب و آموزش اولیاء بی‌سواد تلاش بیشتری کنند، افزود: در سالهای گذشته درزمینهٔ شناسایی و آموزش اولیاء بی‌سواد اقدامات خوبی انجام‌شده است اما نیاز به تلاش بیشتری دارد.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری سال 90 بیش از دو میلیون نفر از جمعیت کل کشور در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد هستند که همه باید با همکاری و همدلی در جهت آموزش و باسواد شدن آنان سعی و تلاش کنیم.

معاون سازمان سوادآموزی کشور تصریح کرد: کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته دارای نیروی انسانی باسوادی هستند و امروز در سطح کشور، استان‌های توسعه‌یافته در سایه رشد دانش و علم، به رشد و برخورداری رسیده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه باید در استان ایلام سوادآموزی تا محقق شدن اهداف شتاب بیشتری بگیرد تا در توسعه استان اثرگذار باشد، اضافه کرد: ریشه‌کنی بی‌سوادی به رشد جامعه کمک می‌کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X