آمار بی‌سوادی در ایران

 آمار بی‌سوادی در ایران

ایسنا/ معاون سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: بر اساس سرشماری سال 90 بیش از دو میلیون نفر از جمعیت کل کشور در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد هستند که همه باید با همکاری و همدلی در جهت آموزش و باسواد شدن آنان سعی و تلاش کنیم.

محمد مهدی‌زاده در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان ایوان استان ایلام اظهار کرد: به لحاظ توجه نظام جمهوری اسلامی به بحث سواد و سوادآموزی، امروز مشارکت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه در سطح بالایی قرار دارد زیرا سواد و سوادآموزی موجب ارتقاء و رشد بینش افراد و ایجاد تعامل اجتماعی است.

وی با بیان اینکه مسئولان سوادآموزی باید در راستای شناسایی، جذب و آموزش اولیاء بی‌سواد تلاش بیشتری کنند، افزود: در سالهای گذشته درزمینهٔ شناسایی و آموزش اولیاء بی‌سواد اقدامات خوبی انجام‌شده است اما نیاز به تلاش بیشتری دارد.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری سال 90 بیش از دو میلیون نفر از جمعیت کل کشور در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سواد هستند که همه باید با همکاری و همدلی در جهت آموزش و باسواد شدن آنان سعی و تلاش کنیم.

معاون سازمان سوادآموزی کشور تصریح کرد: کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته دارای نیروی انسانی باسوادی هستند و امروز در سطح کشور، استان‌های توسعه‌یافته در سایه رشد دانش و علم، به رشد و برخورداری رسیده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه باید در استان ایلام سوادآموزی تا محقق شدن اهداف شتاب بیشتری بگیرد تا در توسعه استان اثرگذار باشد، اضافه کرد: ریشه‌کنی بی‌سوادی به رشد جامعه کمک می‌کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « آمار بی‌سوادی در ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X