ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیل کمپل « مربی» سیلیکون ولی درگذشت

بیل کمپل « مربی» سیلیکون ولی درگذشت

آی تی ایران/ بیل کمپل یکی از مشهورترین کارآفرینان سیلیکون ولی که به او « مربی» می‌گفتند و مشاور بزرگان تکنولوژی جهان بود روز سه شنبه پس از مبارزه‌ای طولانی با سرطان درگذشت.

او پیش از آنکه به صنعت تکنولوژی بپیوندد مربی تیم دانشگاه کلمبیا بود و بعد مجموعه‌ قابل توجهی از کار در صنعت تکنولوژی را آغاز کرد از جمله عضویت هیات مدیره اپل و مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت Intuit .

او نه تنها مشاور بلکه دوست نزدیک بزرگترین مدیران صنعت تکنولوژی بود از جمله استیو جابز و لری پیج و جک دورسی.

کمپل علاقه‌ای به این نداشت که خیلی سروصدا کند و در فضای عمومی خود را مطرح کند اما در اینجا بخشی از بهترین توصیه‌ها و آموزه‌های او از مصاحبه‌های آخرش جمع آوری شده که می‌خوانید:

بهترین محصولات موفق می‌شوند

کمپل معتقد بود که حتی بهترین کمپین‌های مارکتینگ در صورتی روی یک محصول عالی انجام نشوند، بی فایده خواهند بود. از این رو او اعتقاد به دادن آزادی‌های بیشتر به مهندسان برای ایجاد خلاقیت بود.

به مدیران خود اعتماد کنید و مطمئن شوید آنها نیز به زیردستانشان اعتماد دارند

کمپل اعتقاد به کاهش تنش بین مدیران محصولی و مهندسان داشت و راه حل را در ایجاد فرهنگ اعتماد می‌دانست. فرهنگی که در آن مدیران می‌دانستند که مهندسان در بهترین وضعیت برای یافتن بهترین راه‌حل‌ها هستند و مهندسان هم می‌دانستند که مدیران در بهترین موقعیت برای راهنمایی آنان به سوی هدف‌ اند.

تجربه کنید اما نه به بهای از دست رفتن کل تجارتتان

کمپل دوست نزدیک رون جانسون مدیر اجرایی اپل بود که برای معرفی مجدد یک شرکت در سال ۲۰۱۲ به شکل فجیعی شکست خورد. به عقیده کمپل او تلاش کرد با حذف کردن شروع کند و این اشتباهش بود.

روزتان را به انجام دادن کار بگذرانید نه برنامه ریختن

لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید. این کار را در ده دقیقه قبل از خواب می‌توانید انجام دهید. بخش قابل توجه زمان شما به عنوان مدیر تیم باید صرف کارکردن با تیم‌تان شود.

شرکت شما باید پرنسیب محصولی مشخص داشته باشد

حتی اگر در حال تغییر و تحول هستید شرکت شما باید یک هویت مشخص و پرنسیب منحصر به فرد داشته باشد. این چیزی است که اپل به نحو درخشانی آن را انجام می‌دهد.

دعواهای داخل شرکتی به سرعت باید حل و فصل شوند

به عقیده کمپل اختلاف‌های درون شرکتی و دعواهای داخلی می‌تواند یک شرکت را به زانو درآورد به همین دلیل استیو جابز به هر مشکل داخلی سریعا خاتمه می‌داد.

کمپل می‌گوید که مشکلات داخلی باید سریعا در شرکتها حل شوند چون اگر مدیران یک شرکت با هم دچار مشکل باشند تمام افراد در آن شرکت را فلج می‌کنند.

او پیشنهاد می‌کند که مدیرعامل دو طرف دعوا را به یک اتاق بیاورد و برای آنها ضرب العجل حل موضوع بگذارد.

ارزش‌های فرهنگی داخل شرکت باید مدل شوند

ارزشها باعث می‌شوند که کارکنان داخل شرکت روی یکدیگر حساب کنند و مدیرعامل باید این ارزشها را مجسم کند و به آنها اعتبار ببخشه وگرنه هیچ کس از این ارزشها تبعیت نخواهد کرد.

ارزیابی مدیران توسط کارکنان زیر دست

هر ازچندگاهی با ارزیابی مدیران توسط کارکنان شرکت میتوانید مشاهده کنید که مدیران تا چه اندازه به به ارزشهای سازمان وفادارند و تا چه اندازه معارض ارزشهای سازمان‌اند.

فرهنگ احترام و تواضع را در شرکت خود ایجاد کنید

کمپل برای نقش احترام در مدیریت مطلوب یک شرکت ارزش زیادی قایل بود. او میگفت که لری پیج در برابر کاری که انجام داده بود بسیار بسیار متوازع بود.

با تیم خود روراست باشید

یکی از دلایلی که کمپل بسیار مورد احترام دوستان و همکارانش قرار داشت صداقت و روراستی‌اش بود. از نظر او نقد صادقانه باعث موفقیت می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X