ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گوناگون نخستین نمای خیابانی از دیدگاه گربه‌ها در جهان

گوناگون/ نخستین نمای خیابانی از دیدگاه گربه‌ها در جهان

ایسنا/ دانشمندان ژاپنی پروژه‌ای را اجرا کرده‌اند که به کمک آن می‌توان برای نخستین بار دنیا را از دید گربه‌ها نگاه کرد.
سایت طراحی‌ شده این مبتکران به کاربران امکان جستجوی شهر کوچک اونومیچی واقع در هیروشیمای ژاپن را از نگاه گربه‌ها فراهم می‌کند. این شهر مملو از معابد و گذرگاه‌هایی است که گربه‌های زیادی در آن‌ها پرسه می‌زنند.
پروژه نمای خیابانی گربه درست مانند نمای خیابانی موجود بر روی «نقشه‌های گوگل» (Google Maps) عمل می‌کند و تعدادی از همان تکنسین‌ها با استفاده از همان تجهیزات مورداستفاده در نسخه گوگل این پروژه را اجرایی کرده‌اند.
سایت طراحی‌ شده به کاربر امکان جستجوی خیابان‌ها از نگاه گربه را از ارتفاع تقریبا 30 سانتی‌متری (یعنی ارتفاع دید گربه‌ها از زمین) فراهم می‌کند و وی را در مورد جاهای دیگر حضور گربه‌ها یا موسسه‌های دوستدار این حیوانات آگاه می‌کند.
ابزار ارائه‌ شده دانشمندان ژاپنی امکان جستجوی خیابان‌های شهر اونومیچی هیروشیما را فراهم می‌کند و ژاپنی‌ها به دنبال اضافه‌ کردن نقشه‌های بیشتر به این سایت در ماه آینده هستند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده