ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بخشایش: نقش مجلس در بررسی و تصویب برجام موثر است مجلس کمرنگ شود استبداد شکل می‌گیرد

بخشایش: نقش مجلس در بررسی و تصویب برجام موثر است/ مجلس کمرنگ شود استبداد شکل می‌گیرد

فارس/ عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به نگرانی مقام معظم رهبری از تغییر ادبیات مقامات ایران نسبت به جبهه مقاومت و دیپلماتیک شدن بیانات آن‌ها، گفت: ایشان نگران هستند که اظهارات مقامات ایرانی بیش از آنکه انقلابی باشد، دیپلماتیک شود.

احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص نقش مجلس در بررسی متن «برجام» که از سوی مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است، گفت: نقش مجلس باید نه تنها در بررسی، بلکه در تصویب آن هم مؤثر باشد.

وی با اشاره به انتقال گروگان‌های آمریکایی به کشورشان که امام(ره) سرنوشت این موضوع را به مجلس سپردند، یادآور شد:‌ هر اندازه که مجلس را نادیده بگیریم، استبداد به تدریج شکل می‌گیرد. در دوره مصدق، 6 ماه اختیارات مجلس سلب و طی یک رفراندوم مجلس حذف شد و پس از آن شاهد بودیم که از سال 1332 تا سال 1357، استبداد شکل گرفت.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در زمان مجلس سوم نیز قرارداد معروف وثوق‌الدوله که قرار بود ایران را زیر بار استعمار انگلیس ببرد، به مجلس آمد و مدرس با آن مخالفت کرد.

بخشایش با بیان اینکه نباید مجلس در بررسی و تصویب «برجام» حذف شود، گفت: اگرچه دولت دوست دارد کار را زود تمام کند، اما مقام معظم رهبری امور را به مجلس سپرده است. اگرچه ایشان سیگنال‌هایی داده‌اند که بحث «برجام» تمام‌شده تلقی می‌شود، اما از ادامه روند آن نگران هستند، زیر احتمال دارد «برجام» راه نفوذی از سوی آمریکا باشد و غیرت ملی را تضعیف کند.

وی ادامه داد: ایشان از این موضوع نگران هستند و سخنان صریح‌شان علیه مقامات آمریکایی نشان از این نگرانی داشت و اینکه برای گرم کردن دل جوانان مومن انقلابی انجام گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به نگرانی مقام معظم رهبری از تغییر ادبیات مقامات ایران نسبت به جبهه مقاومت و دیپلماتیک شدن بیانات آن‌ها، گفت: ایشان نگران هستند که اظهارات مقامات ایرانی بیش از آنکه انقلابی باشد، دیپلماتیک شود.

بخشایش یادآور شد:‌ همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، مجلس اختیار کامل دارد تا «برجام» را بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت آن را اعلام و راهکار ارائه دهد و تصور می‌کنم که پس از این موضوع، «برجام» در مجلس تصویب شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده