ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دکتر سلام درمانی برای بیماری های روانی

دکتر سلام/ درمانی برای بیماری های روانی

مجله پزشکی دکتر سلام/ با خودکنترلی می توان بسیاری از بیماری های روانی را درمان کرد
احمد داودی مددکار اجتماعی اظهار کرد: جامعه‌ای که از لحاظ جنبه‌های اخلاقی از وضعیت والایی برخوردار باشد، در آن علائم روانی کمتر مشاهده شده و یک جامعه سالم خواهد بود.
وی افزود: سقوط اخلاقیات و عدم پایبندی‌های ارزش‌های انسانی سبب بروز بیماری‌های روانی همچون روان پریشی، در خود ماندگی و پرخاشگری افراد می‌شود.
داودی بیان کرد: براساس دیدگاه فرهنگی- اجتماعی بیشتر بیماری‌های روانی در هر فرد مربوط به نابسامانی سیستم‌های اجتماعی و عدم خود کنترلی شخص است و کمتر به وضعیت اقتصادی جامعه مربوط می‌شود.
وی تصریح کرد: نابسامانی سیستم‌های اجتماعی به عکس العمل‌های افراد با یکدیگر و ارتباط افراد در جامعه مربوط می‌شود.
این مددکار اجتماعی با اشاره به تعریف خود کنترلی گفت: خود کنترلی یعنی اینکه شخص در برابر عوامل خوشایند یا ناخوشایندی که برایش بوجود می‌آید، عکس‌العمل به جا داشته باشد.
داودی تاکید کرد: خود کنترلی عموم افراد در جامعه باعث سامان یافتن سیستم‌های اجتماعی شده که در نهایت منجر به کاهش بیماری‌های روانی در جامعه می‌شود.
این مددکار اجتماعی در پایان گفت: با مشاوره پی در پی و رفتار درمانی از سوی روان شناسان می‌توان در فرد خود کنترلی ایجاد کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده