دکتر سلام درمانی برای بیماری های روانی

دکتر سلام/ درمانی برای بیماری های روانی

مجله پزشکی دکتر سلام/ با خودکنترلی می توان بسیاری از بیماری های روانی را درمان کرد
احمد داودی مددکار اجتماعی اظهار کرد: جامعه‌ای که از لحاظ جنبه‌های اخلاقی از وضعیت والایی برخوردار باشد، در آن علائم روانی کمتر مشاهده شده و یک جامعه سالم خواهد بود.
وی افزود: سقوط اخلاقیات و عدم پایبندی‌های ارزش‌های انسانی سبب بروز بیماری‌های روانی همچون روان پریشی، در خود ماندگی و پرخاشگری افراد می‌شود.
داودی بیان کرد: براساس دیدگاه فرهنگی- اجتماعی بیشتر بیماری‌های روانی در هر فرد مربوط به نابسامانی سیستم‌های اجتماعی و عدم خود کنترلی شخص است و کمتر به وضعیت اقتصادی جامعه مربوط می‌شود.
وی تصریح کرد: نابسامانی سیستم‌های اجتماعی به عکس العمل‌های افراد با یکدیگر و ارتباط افراد در جامعه مربوط می‌شود.
این مددکار اجتماعی با اشاره به تعریف خود کنترلی گفت: خود کنترلی یعنی اینکه شخص در برابر عوامل خوشایند یا ناخوشایندی که برایش بوجود می‌آید، عکس‌العمل به جا داشته باشد.
داودی تاکید کرد: خود کنترلی عموم افراد در جامعه باعث سامان یافتن سیستم‌های اجتماعی شده که در نهایت منجر به کاهش بیماری‌های روانی در جامعه می‌شود.
این مددکار اجتماعی در پایان گفت: با مشاوره پی در پی و رفتار درمانی از سوی روان شناسان می‌توان در فرد خود کنترلی ایجاد کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دکتر سلام درمانی برای بیماری های روانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X