ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روحانی: آثار انتخابات 92سایه شوم جنگ را از سرکشور کنار زد

روحانی: آثار انتخابات 92سایه شوم جنگ را از سرکشور کنار زد

ایرنا/ رئیس جمهوری گفت: آثار انتخابات باعظمت ریاست جمهوری سال 92 کار بزرگی بود که سایه شوم جنگ را از سر ما کنار زد و توانسته ایم در برابر همه چیزی هایی که دشمنان بر علیه ما تصویب کرده اند از نظر حقوقی و سیاسی پیروز شویم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در دیدار با علما، ایثارگران و نخبگان استان سمنان در سالن هلال احمر این شهر افزود: روزی سازمان ملل، شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی به جنگ ما آمده و ما را محکوم کردند و قطعنامه علیه ما تصویب کردند و ما را تا مرز ماده 42 یعنی جنگ پیش بردند.
وی ادامه داد: رئیس جمهوری فرانسه در مصاحبه مطبوعاتی در کنار من گفت در سال 91 ما پنج کشور بزرگ دنیا که حق وتو در سازمان ملل داریم متفق بودیم که باید با ایران بجنگیم و تنها در مورد زمان آن بحث می کردیم.
وی بیان داشت: ایران تا مرز خطر و جنگ پیش رفت ولی ملت ما کار بزرگی انجام داد و در حالی که شاید برخی از مردم، عظمت انتخابات 92 و همه ابعاد آن در ذهنشان نباشد باید گفت آثار این کار، کار بزرگی بود که سایه شوم جنگ را از سر ما کنار زد و توانستیم در برابر همه چیزی هایی که دشمنان پیشتر بر علیه ما تصویب کرده بودند از نظر حقوقی و سیاسی پیروز شویم.
رئیس دولت یازدهم یادآور شد: در همان ایامی که دولت یازدهم شروع به کار کرد در کنگره آمریکا مرحله بعدی تحریم ها علیه ایران تصویب شد تا صادرات نفتی ایران به صفر برسد.
وی افزود: برجام با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت مردم بود و انسجام و اتحاد مردم با آن حفظ شد و امروز به جایی رسیده ایم که اولین قدم های پیروزی را برداشته و قطعنامه ها را لغو کرده ایم.
وی ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی اتمی که روزی می گفت ایران در زیرزمین های مخفی بمب درست می کند امروز اعلام می کند کاری به گذشته نداریم و کل پرونده گذشته ایران تمام شده است و این کار عظیم و بزرگی است، هر کسی الفبای حقوق بین الملل را بداند آگاه است ملت ایران و رهبری چه کار بزرگی کرده اند.

** فضا برای اتصال ایران به دنیا باز شده است
رئیس جمهوری با اشاره به این که امروز فضا برای کار و برای اتصال به دنیا باز شده است اظهار داشت: می خواهیم ایران آباد شود و می دانیم اشتغال و حل مساله آب در سمنان امری درست است اما تنها این استان مشکل بی آبی ندارد و خراسان رضوی اولین مساله اش آب است و آن ها هم می خواهند از دریای خزر آب به آن استان بیاوریم.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی اصفهان آب بود و در تمام استان هایی که رفته ایم یکی از مسائل اساسی آن ها مشکل آب بوده است و باید این مشکل چگونه حل شود؟ توان دولت را باید در نظر بگیریم چرا که خزانه دولت از دو بخش تشکیل می شود که شامل مالیات وعوارض گمرکی و نفت می شود.
وی افزود: در شرایط رکود نمی توان برای دریافت مالیات به مردم بیشتر فشار آورد و این در حالی است که کارخانه ها باید رونق گیرند و نمی توانیم به کارخانه ای که توان سی درصدی تولید دارد را با فشار همراه کنیم.
روحانی پرداخت مالیات را وظیفه ای ملی و شرعی ذکر کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در ملاقات های هفتگی به بنده نسبت به مساله مالیات تاکید کردند که واجب شرعی است این در حالی است که در این شرایط نمی توانیم بیشتر بر مردم فشار آوریم.
وی بیان داشت: تا دیروز نمی توانستیم یک بشکه بیش از یک میلیون بشکه صادر کنیم و نزدیک ترین و دوست ترین کشور به ما حاضر نبود از ما نفت بگیرد و امروز این راه باز شده است.

** برجام پیروزی اخلاق ایران بود
رئیس جمهوری در ادامه سخنان خود برجام را پیروزی حقوقی در برابر توطئه گران و پیروزی اخلاق ایران ذکر کرد و افزود: ما به دنیا ثابت کردیم که آن ها به ما دروغ گفتند و پس از برجام در سازمان ملل به همه روسای کشورهای اروپایی عنوان کردم که شما ضد حقوق بشر برخورد کردید و با تحریم برخلاف تمام اصول انسانی حرکت کردید و جلوی دارو، تجهیزات پزشکی، گندم و نان مردم را گرفتید و در مساله آب نیز نمی گذاشتند در ایران سرمایه گذاری شود.
وی تاکید کرد: امروز مسیر باز شده و درهایی که قفل بود باز شده است و باید حرکت کنیم و نباید بنشینیم و بگوییم درها هنوز قفل است و برجام درها را باز کرده است البته این به آن معنا نیست که طرف مقابل ما آدم خوبی است که به همه اصول معتقد بوده و تخلف نمی کند.
وی ادامه داد: اگر حتی قراردادی با کشوری دوست و همسایه داریم باید حواسمان جمع باشد چه برسد به این که با کشورهای بزرگ دنیا که سال ها مشکل داشته ایم قرارداد داشته باشیم و باید حواسمان جمع باشد اما در عین حال از فضای بوجود آمده باید استفاده کنیم.
روحانی تاکید کرد: اشکالی ندارد حزب و جناح و اختلاف سلیقه داشته باشیم اما برای آبادانی ایران،توسعه کشور و ارتقای اخلاق در کشور همه باید تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم و راهی جز این نداریم و باید بدانیم هرکجا باهم بودیم پیروز شدیم و به موفقیت دست یافتیم وامروز می خواهیم کشور توسعه پیدا کرده و پیشرفت پیدا کند.

** سال 94 بسیار سخت بر دولت گذشت
رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه سخنان خود بیان داشت: نامگذاری دو سال اخیر توسط رهبر معظم انقلاب بسیار داهیانه و دقیق بود و امسال نیز بدون اقتصاد مقاومتی نمی توانیم پیش رویم و باید تولید را حرکت دهیم.
وی یادآور شد: در شورای هماهنگی اقتصادی که هفته ای دو جلسه دارد ماه ها است که برای اجرای اقتصاد مقاوتی بحث می کنیم و در بسیاری جاها به توفیقات خوبی دست یافته ایم.
وی ابراز داشت: سال 94 بسیار سخت بر ما گذشت این در حالی بود که کشورهای دور و بر ایران چون عراق با سختی های زیادی روبرو شدند.
وی ادامه داد: عراق سه برابر نفت ایران صادرات داشت و جمعیتی محدودتر از ایران دارد اما به خاطر کاهش قیمت نفت، 22 میلیارد دلار استقراض می کند ولی ایران روی پای خود ایستاده و مردم با حضور ، ایثار و فداکاری خود باعث شدند که از همه سختی ها عبور کنیم.
روحانی تاکید کرد: در عین حال که تورم همه کشورهای اطراف ما بالا رفته است توانسته ایم ارزش پول ملی را حفظ کنیم این در حالی است که نوسانات دلار و سکه کاهش یافته و بازار دارای آرامش است.
وی ادامه داد: بازار پر از اجناس است و مشکل این است که توان خرید مردم باید بالا رود در عین حال باید زندگی و نیاز مردم را در نظر بگیریم و باید دست به دست هم دهیم و با کمک بخش خصوصی، سرمایه به کشور بیاید.
رئیس جمهوری تاکید کرد: دولت در حد توان خود کمک خواهد کرد و در این سفر 900 میلیارد تومان پول برای استان سمنان گذاشته ایم و قولی که به استان ها می دهیم با زمان دهی مشخص است و طرح ها در سال های 95 و 96 اجرا خواهد شد و دولت توان خود را می گذارد .
وی ادامه داد: وحدت مسئولان استان سمنان بسیار مهم و حائز اهمیت است و آرامش در این استان بسیار مهم است چرا که با وجود اخلاق، دین، ایمان و امنیت در استان سمنان امیدوار هستیم بتوانیم دست به دست هم دهیم و از صبر 25 ساله امیرالمومنین پیروی کنیم و اگر مشکلی داریم دندان روی جگر بگذاریم و به سراغ اهداف مهم تر برویم تا کشور در مسیرتوسعه و پیشرفت قرار گیرد.
وی با اشاره به زندگانی امام علی (ع) اظهار داشت: افتخار می کنیم که پیرو و رهرو راه آن حضرت هستیم و انقلاب، دفاع مقدس و افتخارات ما همه در سایه پیروی از راه راستین پیامبر خدا، امیرالمومنین و ائمه اطهار بوده است.
روحانی افزود: انقلاب عظیم و بزرگی را داریم و این انقلاب با عظمت مجانی یا به بهای کم به دست ما نرسیده است و انقلاب محصول تلاش ها و انقلاب های یک قرن گذشته از میرزای شیرازی به بعد از آن و پس از تحولاتی چون مشروطه بوده است.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی مایه فخر و افتخار ماست و ما مدعی هستیم که راه امیرالمومنین و پیامبر(ص) را طی می کنیم و شخصیت استثنایی چون امام (ره) را داشته ایم که ما را تربیت و هدایت کرده و نظام را معماری کرده است و این کار بسیار عظیم و بزرگ بوده است.
وی ادامه داد: امام حمینی(ره) در برابر نظامی دو هزارو 500 ساله با ایثار و فداکاری مردم پیروز شده است و این راه توسط خلف صالح امام که از سرداران کنار امام راحل و از بزرگان نهضت اسلامی بوده است ادامه یافته است.
وی گفت: امروز روزی است که باید اهداف بلند خود را مد نظر قرار دهیم و بسیاری مشکلات برای جامعه ما از سوی قدرت های بزرگ و دشمنان ما بوجود آمده است اما توانسته ایم از آن ها عبور کنیم و درپایان سال های 57 و 58 حوادث زیادی در کشور شد ولی در عین حال فداکارای های زیادی شد و اگر عده ای مانند مطهری ها، بهشتی ها و مفتح ها فداکاری و ایثار نمی کردند انقلاب باقی نمی ماند.
رئیس جمهوری ابراز داشت: هنوز اثرهای جنگ باقیمانده است و در حالی که خانواده شهیدان و فرزندان آن ها داغ در دل خود دارند و به خاطر اسلام تحمل کرده اند و جانبازان نیز به ما حرارت می دهند در 28 سال گذشته هنوز از نظر حقوقی باعراق در حال آتش بس هستیم منتها چون زمان گذشته و عراق همسایه ما است و با دولت عراق روابط نزدیکی داریم بعد از سال ها مسائل جنگ از نظر سیاسی و حقوقی هنوز تمام نشده است.
رئیس جمهوری صبح امروز از طریق ایستگاه راه آهن وارد شهر سمنان شد و مراسم استقبال مردمی از وی از میدان امام خمینی (ره) تا میدان سعدی سمنان در میان انبوه جمعیت استقبال کننده انجام شد. برنامه های رئیس جمهوری و هیات دولت در بیست و ششمین سفر استانی به استان سمنان، شرکت در شورای اداری، نشست با نخبگان، علما و ایثارگران، نشست با سرمایه گذاران و امضای نمادین تعدادی تفاهم نامه و مصاحبه مطبوعاتی است.
کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری ، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس)، خراسان شمالی، کردستان، شهرستانهای استان تهران( اسلامشهر ، رباط کریم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران)و یزد سفر داشتند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده