ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمالوندی: شرح وظایف و ترکیب کمیته نظارت بر اجرای برجام باید توسط شورای امنیت ملی مشخص شود

کمالوندی: شرح وظایف و ترکیب کمیته نظارت بر اجرای برجام باید توسط شورای امنیت ملی مشخص شود

نسیم/ سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در جلسه کمیسیون امنیت ملی در مورد چگونگی اجرای فرامین رهبر انقلاب گزارش دادیم.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب باید شرح وظایف و ترکیب کمیته نظارت بر اجرای برجام توسط شورای عالی امنیت ملی مشخص شود.کمالوندی افزود: یکی از بندهای نامه مقام معظم رهبری ضرورت تشکیل کمیته ای برای نظارت بر اجرای برجام است که شورای عالی امنیت ملی روی این مسئله کار می کند.

وی همچنین با اشاره به حضورش در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه در مورد چگونگی اجرای فرامین مقام معظم رهبری و رعایت این ملاحظات و نحوه اقدامات و کارهای انجام شده و کارهایی که قرار است انجام شود گزارشی ارائه کردیم.کمالوندی با بیان اینکه برنامه سازمان انرژی اتمی را در این جلسه توضیح دادم اظهار داشت: به نمایندگان مجلس اطمینان دادیم که کار اجرای برجام براساس نگاه، نظر و فرمان مقام معظم رهبری به نحو احسن پیش خواهد رفت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: در مورد راکتور اراک و بازطراحی آن، مبادله مواد غنی شده، مسایل مرتبط با ظرفیت غنی سازی سوالاتی وجود داشت که به هر کدام از آنها پاسخ دادیم البته آقای عراقچی نیز در این جلسه در حوزه خودشان توضیحاتی ارائه کردند.کمالوندی در ادامه به کمیته ای در سازمان انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: این کمیته از دو سال پیش برای هماهنگی بحث های مختلف سازمان همچون پادمانی، حفاظتی و... تشکیل شده است.
وی افزود: در این کمیته درباره مسایل مختلف بحث می شود برای اطمینان از اینکه کارهای انجام شده همان کارهایی است که باید انجام شود البته با دو ویژگی اول تعهدات ما انجام شود و دوم، دیده شدن برگشت پذیری در صورت لزوم.سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: این کمیته در طول دو سال گذشته هر هفته یک یا دو جلسه داشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده