ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر نیرو: همکاری شرکت های ایرانی و آلمانی با رفع موانع بانکی افزایش می یابد

وزیر نیرو: همکاری شرکت های ایرانی و آلمانی با رفع موانع بانکی افزایش می یابد

ایرنا/ وزیر نیرو گفت: با تنظیم تفاهم نامه هایی بین شرکت های ایرانی و آلمانی و در صورت رفع موانع انتقال سرمایه بین بانک ها، همکاری شرکت های ایرانی و آلمانی افزایش می یابد.

حمید چیت چیان روز یکشنبه در حاشیه دیدار با 'ایزه آیگنر' وزیر اقتصاد، رسانه و نیروی ایالت 'بایرن' آلمان در ساختمان ستادی وزارت نیرو، اظهار داشت: مؤسسات و شرکت های ایرانی و ایالت بایرن آلمان به صورت سنتی همکاری های گسترده ای با هم داشته اند؛ امروز هم تعداد قابل توجهی از نمایندگان شرکت های آلمانی در جلسه حضور داشتند و آمادگی خود را به منظور گسترش همکاری با جمهوری اسلامی اعلام کردند.
وی با اشاره به مطرح شدن زمینه های گسترش همکاری ها در خصوص صنعت آب و برق در این دیدار، افزود: در این دیدار پروژه های متعدد نیروگاهی و انتقال تکنولوژی و پروژه های تصفیه خانه های آب مورد گفت وگو قرار گرفت و امیدواریم با رفع موانع بانکی این قراردادها اجرایی شود.
وی ادامه داد: یکی از توافق ها این بود که شرکت های ایرانی و آلمانی به صورت مشترک در بازارهای منطقه حضور پیدا کنند و این موضوع هم به نفع شرکت های ایرانی و هم شرکت های آلمانی خواهد بود.
وزیر نیرو با بیان اینکه کارهای کارشناسی مربوط به همکاری های شرکت های داخلی و آلمانی در گذشته انجام شده است، گفت: در بسیاری موارد تفاهم نامه هایی نیز تنظیم شده و چنانچه موانع انتقال سرمایه بین بانک ها مرتفع شود، مفاد تفاهم نامه ها عملیاتی خواهد شد.
در ادامه، وزیر اقتصاد رسانه و نیرو ایالت بایرن آلمان نیز با مثبت ارزیابی کردن نتیجه مذاکرات با وزیر نیرو، بیان داشت: امروز با یک هیات بلندپایه از این ایالت با وزیر نیروی ایران ملاقات کردیم و خوشحالیم که با طرح مباحث موردعلاقه طرفین، زمینه های گسترش همکاری اقتصادی بین جمهوری اسلامی و بایرن افزایش خواهد یافت.
ایزه آیگنر با بیان اینکه بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است، گفت: هیات آلمانی در حوزه های مختلف آب، برق، فاضلاب و شبکه های هوشمند با وزیر نیرو مذاکراتی داشتند و در نهایت به نتیجه مطلوبی رسیدیم که این همکاری ها می تواند به صورت گسترده ادامه یابد.
وی ادامه داد: تعداد زیادی از هیات همراه ما شرکت های بزرگ پیشرو در سطح جهانی هستند و در کنار آنها شرکت های کوچک و متوسط نیز وجود دارند که قسمت عمده این شرکت ها روابط دیرینه با شرکت ها و مجموعه های ایرانی دارند و شرکت های آلمانی جدید نیز بسیار تمایل دارند تا هرچه زودتر همکاری های خود را با شرکت های ایرانی آغاز کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده