وزیر نیرو: همکاری شرکت های ایرانی و آلمانی با رفع موانع بانکی افزایش می یابد

وزیر نیرو: همکاری شرکت های ایرانی و آلمانی با رفع موانع بانکی افزایش می یابد

ایرنا/ وزیر نیرو گفت: با تنظیم تفاهم نامه هایی بین شرکت های ایرانی و آلمانی و در صورت رفع موانع انتقال سرمایه بین بانک ها، همکاری شرکت های ایرانی و آلمانی افزایش می یابد.

حمید چیت چیان روز یکشنبه در حاشیه دیدار با 'ایزه آیگنر' وزیر اقتصاد، رسانه و نیروی ایالت 'بایرن' آلمان در ساختمان ستادی وزارت نیرو، اظهار داشت: مؤسسات و شرکت های ایرانی و ایالت بایرن آلمان به صورت سنتی همکاری های گسترده ای با هم داشته اند؛ امروز هم تعداد قابل توجهی از نمایندگان شرکت های آلمانی در جلسه حضور داشتند و آمادگی خود را به منظور گسترش همکاری با جمهوری اسلامی اعلام کردند.
وی با اشاره به مطرح شدن زمینه های گسترش همکاری ها در خصوص صنعت آب و برق در این دیدار، افزود: در این دیدار پروژه های متعدد نیروگاهی و انتقال تکنولوژی و پروژه های تصفیه خانه های آب مورد گفت وگو قرار گرفت و امیدواریم با رفع موانع بانکی این قراردادها اجرایی شود.
وی ادامه داد: یکی از توافق ها این بود که شرکت های ایرانی و آلمانی به صورت مشترک در بازارهای منطقه حضور پیدا کنند و این موضوع هم به نفع شرکت های ایرانی و هم شرکت های آلمانی خواهد بود.
وزیر نیرو با بیان اینکه کارهای کارشناسی مربوط به همکاری های شرکت های داخلی و آلمانی در گذشته انجام شده است، گفت: در بسیاری موارد تفاهم نامه هایی نیز تنظیم شده و چنانچه موانع انتقال سرمایه بین بانک ها مرتفع شود، مفاد تفاهم نامه ها عملیاتی خواهد شد.
در ادامه، وزیر اقتصاد رسانه و نیرو ایالت بایرن آلمان نیز با مثبت ارزیابی کردن نتیجه مذاکرات با وزیر نیرو، بیان داشت: امروز با یک هیات بلندپایه از این ایالت با وزیر نیروی ایران ملاقات کردیم و خوشحالیم که با طرح مباحث موردعلاقه طرفین، زمینه های گسترش همکاری اقتصادی بین جمهوری اسلامی و بایرن افزایش خواهد یافت.
ایزه آیگنر با بیان اینکه بازار ایران فرصت خوبی برای عرضه خدمات آلمان است، گفت: هیات آلمانی در حوزه های مختلف آب، برق، فاضلاب و شبکه های هوشمند با وزیر نیرو مذاکراتی داشتند و در نهایت به نتیجه مطلوبی رسیدیم که این همکاری ها می تواند به صورت گسترده ادامه یابد.
وی ادامه داد: تعداد زیادی از هیات همراه ما شرکت های بزرگ پیشرو در سطح جهانی هستند و در کنار آنها شرکت های کوچک و متوسط نیز وجود دارند که قسمت عمده این شرکت ها روابط دیرینه با شرکت ها و مجموعه های ایرانی دارند و شرکت های آلمانی جدید نیز بسیار تمایل دارند تا هرچه زودتر همکاری های خود را با شرکت های ایرانی آغاز کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر نیرو: همکاری شرکت های ایرانی و آلمانی با رفع موانع بانکی افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X