ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون صنایع دستی: یک میلیون هنرمند ساماندهی می‌شوند

معاون صنایع دستی: یک میلیون هنرمند ساماندهی می‌شوند

تسنیم/ معاون صنایع دستی گفت: پیش بینی کردیم که جمعیت ۳۶۰ هزار نفری فعلی فعال در صنایع دستی در آینده نزدیک به یک میلیون نفر هنرمند ساماندهی شوند.

بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان و تولید کنندگان برتر صنایع دستی اظهار داشت: صنایع دستی در برنامه ششم توسعه کشور یک وضعیت بی سابقه و روشن دارد و اگر برنامه‌های پیش بینی شده در این برنامه محقق شود، آینه روشنی در انتظار این بخش است.

وی تصریح کرد: پیش بینی کردیم که جمعیت 360 هزار نفری فعلی فعال در صنایع دستی در آینده نزدیک به یک میلیون نفر هنرمند ساماندهی شده و زیر نظر این معاونت ارتقا یابد و در بسته بندی محصولات صنایع دستی نیز تجدید شود تا صادرات ما شتاب بیشتری به خود گیرد.

نامورمطلق از آمادگی صنایع دستی کشور برای یک جهش بزرگ خبرداد و گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی هفت برنامه جدی در صنایع دستی داریم که با تحقق آنها بازیگر مهم اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه صنایع دستی آماده ورود به بازارهای جدید است، تاکید کرد: در سال جاری با وجود اینکه رشد صادرات در بسیاری از بخش‌ها منفی بوده است، صنایع دستی با کمک هنرمندان و فعالان این حوزه بیش از 8 درصد رشد داشته است. براین اساس هفت برنامه جدی در صنایع دستی داریم که با تحقق آنها بازیگر مهم اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.

معاون صنایع دستی اضافه کرد: انجمن صادرکنندگان صنایع دستی به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی در این بخش تشکیل شده است تا ساماندهی در حوزه بازرگانی داخلی و خارجی صنایع دستی به شکل جدی تری دنبال شود.

به گزارش میراث فرهنگی، نامور مطلق با تاکید بر اینکه، صنایع دستی می‌تواند نقش فعالی در اقتصاد کشور داشته باشد، تاکید کرد: دریافت چند عنوان جهانی در سال جاری، یک موفقیت بزرگ در این عرصه است، اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی و تبریز به عنوان شهر جهانی فرش برگزیده شده است که این عناوین صنایع دستی ما را بیش از پیش به جهانیان معرفی می کند.

وی ادامه داد: لباسی که برای صنایع دستی دوخته شده است کوچک و محدود کننده است اما امروز بارقه‌های توجه ویژه به صنایع دستی دیده می‌شود، بازارهای ما گران‌تر از نفت است و اگر بازاری را در اختیار بازرگانان کشورهای دیگر قرار می دهیم باید بازاری را در اختیار بگیریم.

معاون صنایع دستی اضافه کرد: دولت‌ها در 200 سال اخیر بدهی بزرگی به صنایع دستی دارند و امروز صنایع دستی در حال پوست اندازی است و چهره جدیدی را به خود می‌گیرد، روندی که امیدواریم استمرار داشته باشد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X