ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشرفت ٨٠ درصدی فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی

پیشرفت ٨٠ درصدی فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی

میزان/ سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی از پیشرفت ٨٠ درصدی این فازها خبر داد و گفت: هم اکنون در حال انجام مراحل راه اندازی یوتیلیتی پالایشگاه خشکی این فاز تا مهرماه هستیم.

علیرضا عبادی با بیان این‌که هم‌اکنون فازهای ٢٠ و٢١ از پیشرفت ٨٠ درصدی برخوردار هستند، تصریح کرد: حفاری چاههای فازهای ٢٠ و ٢١ به موازات هم در حال انجام است، به نحوی که در موقعیت فاز ٢١ در حال انجام عملیات تکمیلی چاه چهارم و در موقعیت فاز ٢٠ نیز در حال عملیات تکمیلی چاه سوم هستیم.

سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی درباره عملیات لوله‌گذاری این فازها نیز تصریح کرد: لوله‌گذاری فاز ٢١ به پایان رسیده است و در حال حاضر ٤٠ کیلومتر از فاز ٢٠ لوله‌گذاری شده است.

وی متوسط عملیات لوله‌گذاری فاز ٢٠ را ٢,٥ کیلومتر در روز اعلام کرد و افزود: اگر با همین سرعت پیش رویم تا سه هفته آینده عملیات لوله‌گذاری فاز ٢٠ نیز به پایان می‌رسد.

عبادی درباره پالایشگاه خشکی نیز گفت: هم‌اکنون در حال انجام مراحل راه‌اندازی یوتیلیتی پالایشگاه خشکی هستیم تا بتوانیم این واحد را تا مهرماه وارد مدار کنیم.

به گفته وی با راه اندازی واحد یوتیلیتی پالایشگاه خشکی، سایر واحدهای فرایندی پالایشگاه نیز به ترتیب وارد مدار می‌شوند.

سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده گاز فاز ٢١پارس جنوبی امسال وارد شبکه سراسری خواهد شد.

طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ٥٠ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای مصارف داخلی، بازیافت سالانه یک میلیون تن گاز اتان برای مصرف در صنایع پتروشیمی، بازیافت سالانه یک میلیون و ٥٠ هزار تن گاز مایع مرغوب برای صادرات، تولید روزانه ٧٥ هزار بشکه میعانات گازی گوگرد زدایی و تثبیت شده برای صادرات و بازیافت روزانه ٤٠٠ تن گوگرد برای صادرات در اولویت وزارت نفت قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده