ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد وزیر انگلیسی از نفوذ اتحادیه اروپا بر دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور

انتقاد وزیر انگلیسی از نفوذ اتحادیه اروپا بر دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور

ایرنا/ وزیر دادگستری انگلیس و از حامیان جدی خروج این کشور از اتحادیه اروپا، موسوم به 'برگزیت'، روز سه‌شنبه در سخنانی مدعی شد که اثرگذاری دادگاه عالی این اتحادیه بر فعالیت های دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس رو به افزایش است.

مایکل گوو که هدایت کمپین 'رأی به ترک اتحادیه اروپا' را بر عهده دارد، در سخنانی در لندن گفت: دیوان عدالت اروپا بر روی چگونگی نظارت سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس بر روی مظنونان تروریستی، اثرگذار است.
وی عنوان کرد: قدرت گرفتن این دیوان از طریق منشور حقوق اساسی، می‌تواند قوانین انگلیس مربوط به درخواست پناهندگی، چگونگی رصد مظنونان تروریستی و نیز استرداد و اخراج افراد مظنون را تحت کنترل قرار دهد.
مایکل گوو افزود: در شرایط که ما در حال از دست دادن همه قدرتمان هستیم، مجبور به پرداخت پول بیشتری به اتحادیه اروپا، هستیم.
وی اضافه کرد: 'من خواهان ترک اتحادیه اروپا بیش از آنکه خیلی دیر شود هستم. انگلیس همانند یک گروگانی است که به پشت یک خودرویی که در حال حرکت به سمت همگرایی عمیق‌تر در اروپا است، بسته‌ شده است.'
مایکل گوو عنوان کرد که انگلیس در صورت ادامه حضور در اتحادیه اروپا نفوذش را در جهان از دست خواهد داد.
وزیر دادگستری انگلیس همچنین در اظهاراتش، کمپین های حامی ادامه حضور این کشور در اتحادیه اروپا را متهم به 'ایجاد ترس' از برگزیت کرد و گفت آنها با رأی دهندگان انگلیسی همانند کودکان رفتار می‌کنند.
وی که اشاره به اظهارات روز گذشته 'جورج آزبورن' وزیر دارایی انگلیس در مورد آثار تیره‌وتار اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا داشت، عنوان کرد: طرفداران کمپین های حامی ادامه حضور در این اتحادیه رفتارشان با رأی دهندگان همانند شبیه رفتار با کودکان است که سعی می‌کنند با ترساندن، آنها را به اطاعت وادار کنند.
مایکل گوو عنوان کرد: اگر ما در اتحادیه اروپا باقی بمانیم نرخ مهاجرت به انگلیس همچنان رو به افزایش خواهد بود و هرسال صدها هزار نفر به این کشور خواهند آمد.'
وی گفت: حضور ما در اتحادیه اروپا سبب می‌شود که نتوانیم بر مرزهایمان سیستم کنترلی اعمال کنیم و نمی‌توانیم سیاست‌های مهاجرتی‌مان را که دارای ابعاد انسانی و نیز منافع اقتصادی است به اجرا گذاریم.
جورج آزبورن وزیر دارایی انگلیس روز دوشنبه گذشته هشدار داد که خروج از اتحادیه اروپا موسوم به 'برگزیت' علاوه بر افزایش هزینه‌ها برای خانوارهای انگلیسی، سبب خواهد شد تا سال 2030 میلادی 6 درصد از حجم اقتصادی این کشور کاسته شود.
وی گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سالانه هزینه‌ای بالغ‌بر 4 هزار و 300 پوند به ازای هر خانوار انگلیسی در بر خواهد داشت.
حامیان برگزیت در واکنش به اظهارات آزبورن گفته اند که ادعاهای صورت گرفته توسط وی نمی تواند قابل اعتماد باشد.
توافق دیوید کامرون با رهبران اروپایی و اعلام برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در 23 ژوئن آینده، سبب آشکار شدن شکاف و دودستگی عمیق در میان اعضای کابینه و حزب محافظه‌کار انگلیس بر سر ادامه حضور این کشور در این اتحادیه شده است.
طرفداران کمپین'برگزیت' که شماری از اعضای کابینه و نیز مدیران اقتصادی، شخصیت های سیاسی و نظامی انگلیس در میان آنها دیده می شوند، برخلاف نظر دیوید کامرون نخست وزیر این کشور معتقدند که امنیت و فضای کسب و کار با خروج این کشور از اتحادیه اروپا بهتر تامین می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X