ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حجم تجارت خارجی ۱۰ ماهه ایران ۶۸ میلیارد دلار شد

حجم تجارت خارجی ۱۰ ماهه ایران ۶۸ میلیارد دلار شد

فارس/ بر اساس آمار گمرک در ۱۰ ماه امسال حجم تجارت خارجی غیر نفتی به ۶۸ میلیارد دلار رسید.

طبق گزارش‌های روزانه سامانه آنلاین گمرک در راستای پروژه انتشار برخط و آزاد اطلاعات، حجم تجارت خارجی کشور طی 10 ماه امسال بالغ بر 68 میلیارد و 500 میلیون دلار رسید.

بر این اساس، در این مدت 28 میلیون تن کالا به ارزش بالغ بر 34 میلیارد و 500 میلیون دلار به کشور وارد شده است.

در این مدت بیشترین حجم تجارت با کشورهای کره، چین، امارات، آلمان، هند، برزیل، ترکیه، روسیه و ایتالیا بوده است.

همچنین آمار صادرات نشان می‌دهد،‌ بالغ بر 77 میلیون تن به ارزش 34 میلیارد دلار کالا صادر شده که عمده‌ترین خریداران امارات، چین، عراق، ترکیه، هند، افغانستان، ژاپن و ایتالیا هستند.

براساس گزارش سامانه آنلاین تجارت خارجی، حجم ترانزیت نیز 88 میلیارد و 300 میلیون دلار برآورد شده و وزن آن 15 میلیون و 800 هزار تن بوده است. بدین ترتیب مقصد کشورهای ترانزیتی مناطق ویژه ترکمنستان، افغانستان و ترکیه گزارش شده است.

به گزارش فارس پروژه انتشار برخط و آزاد اطلاعات در راستای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، اطلاعات تجارت خارجی به صورت روزانه توسط کرباسیان رئیس کل گمرک در ماه‌های اخیر در دسترس همگان قرار گرفته است.

این طرح به شفاف سازی و روشن شدن آمارهای رسمی تجارت خارجی برای اولین بار از سوی گمرک اجرایی شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده